В окупованому Криму почали вивозити дітей із табору "Артек". Таке рішення ухвалили на тлі проблем з енергопостачанням, дефіциту пального та погіршення безпекової ситуації.
Про це повідомили у Telegram-каналі "Артеку", пише Українська правда.
Згідно з указом, оприлюдненим окупаційною адміністрацією Криму, з 22 червня до 1 вересня на півострові припиняють бронювання місць, прийом і розміщення дітей та дитячих груп у закладах відпочинку й оздоровлення.
Обмеження також поширюються на готелі, бази відпочинку та інші місця розміщення, де діти мали брати участь у туристичних, спортивних чи культурних заходах, зокрема фестивалях, зльотах, тренувальних зборах та екскурсіях.
Як повідомляє російське агентство ТАСС із посиланням на Міністерство освіти РФ, із дитячого центру "Артек" уже організували планове вивезення дітей до місць їхнього постійного проживання. Координацією процесу займаються представники російських спецслужб.
Нагадаємо, упродовж 2025-го росіяни примусово вивезли майже 11 тисяч дітей у 164 табори на території РФ та окупованого Криму. Правозахисники зазначають, що масштаби вивезення зросли порівняно з минулими роками.
Там діти зазнають так званого "перевиховання": їх ізолюють від українського культурного, мовного та соціального середовища, щоб послабити зв'язок з Україною.
