Удари по логістичних маршрутах, які з'єднують окупований Крим із материковою частиною України, здатні суттєво підірвати боєздатність російських військ на півдні та поховати один із ключових стратегічних задумів Кремля.
Таку думку висловив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в інтерв'ю "Українському радіо", пише ZN.ua.
"Це не лише логістична блокада Криму, а й спроможність росіян воювати на материковій частині України", — наголосив він.
За його словами, створення сухопутного коридору до Криму від самого початку повномасштабного вторгнення було одним із пріоритетних завдань Росії, заради якого вона й намагалася встановити контроль над південними регіонами України та забезпечити безперервне сполучення з окупованим півостровом.
За оцінкою Тимочка, перерізання цього сполучення матиме набагато ширші наслідки, ніж просто блокада Криму.
"Буде провалений російський задум форсування правого берега річки Дніпро, бо перерізання логістики в районі умовно південного сходу — це не лише перерізання магістрального шляху Р-280, колій, а й відрізання російських окупаційних військ у районі Маріуполя, Бердянська, Мелітополя. Але це і відрізання ворожих сил від постачання на Херсонському напрямку", — уточнив він.
Тимочко зауважив, що через півострів забезпечуються окупаційні підрозділи на Херсонщині, в районі Енергодара та на Оріхівському напрямку, тому відрізання або навіть суттєве ускладнення цих постачань створить для російської армії проблеми, що виходять далеко за межі самого Криму.
У перспективі, вважає голова Ради резервістів, послідовний тиск на логістику може призвести до того, що російські війська самі відступлять із південних напрямків.
Нагадаємо, 11 червня українські військові атакували одразу чотири мости в районі в'їзду до Криму. Також двічі вдарили по автомобільному мосту біля Чонгару.
Уже 13 червня захисники завдали ударів по Чонгарському залізничному мосту та понтонній переправі, якою росіяни перевозили військові вантажі. Тоді ж атаці піддали і контрольно-пропускний пункт "Джанкой".
У ніч проти 15 червня дрони знову атакували два мости на тимчасово окупованій частині Херсонської області. Вкотре пошкоджень зазнав Чонгарський міст і той, який з'єднує Генічеськ із Арабатською стрілкою.
Після цих ударів росіяни тимчасово перекрили рух через пункт пропуску "Джанкой". Невдовзі окупанти відновили проїзд для легкових автомобілів, але вже через понтонну переправу.
У ніч проти 20 червня Сили оборони України уразили автомобільний міст через Генічеську протоку на Херсонщині та автомобільному мосту в тимчасово захопленому Армянську у Криму.
Командувач Сил безпілотних систем України Роберт Бровді з позивним "Мадяр" заявив, що його підрозділи працюють над тим, аби відрізати Крим від Росії.
