Окупаційна адміністрація дитячого центру "Артек" заявила про завершення виїзду дітей після призупинення літньої оздоровчої кампанії в Криму. Частину дітей відправили додому, інших — до таборів у Краснодарському краї РФ.
Про це повідомили 27 червня у Telegram окупаційного "МДЦ "Артек", пише Суспільне Крим.
"Виїзд дітей з "Артека" завершено. У зв'язку з тимчасовим призупиненням літньої оздоровчої кампанії в Республіці Крим діти направлені додому та в дитячі оздоровчі табори Краснодарського краю. У Республіці Крим на даний момент у трьох організаціях відпочинку та оздоровлення дітей заміського типу перебувають діти з різних регіонів країни. Їхній виїзд триває як самостійно з батьками, так і організованими групами. У Севастополі організація літнього відпочинку йде у штатному режимі: функціонують пришкільні та заміські табори", — йдеться у повідомленні.
Раніше табір "Артек" у Криму зупиняв свою роботу тричі — під час Другої Світової війни упродовж 1941—1944 років, у 2009 році через проблеми з фінансуванням та у 2014 році під час окупації Криму Росією.
З 11 години 22 червня 2026 року окупанти призупинили бронювання місць дитячих таборах у Криму. Обмеження, за їх даними, триватимуть до 1 вересня.
"Призупиняється бронювання місць, прийом і розміщення дітей та дитячих груп в інших закладах розміщення для участі в різних заходах туристичного та іншого спрямування, " — відповідний указ опубліковано на офіційному порталі уряду Республіки Крим.
Про скасування бронювань також повідомляють місцеві телеграм-канали. 21 червня в таборі "Артек" мала розпочатися сьома зміна, але дітей не прийняли. Міністерство оборони Росії повідомляло, що дітей з "Артеку" планово вивезуть додому.
