Так званий "голова" окупованого Криму Сєргєй Аксьонов фактично підтвердив успішність операції Сил оборони проти тимчасово анексованого півострова — заявив, що там вводять режим надзвичайного стану після вчорашнього блекауту.
За його словами, також цей режим синхронно вводять у Севастополі, пише ZN.ua.
"Цей режим впроваджують для упорядкування фінансових, кредитних, договірних та інших відносин, — бреше Аксьонов. — Для подолання збитків (від останніх масованих атак ЗСУ — ZN.ua) ця позиція також повинна бути спрощена".
Тим часом севастопольський гауляйтер Міхаіл Развожаєв зазначає, що ситуація з енергозабезпеченням і Криму, і Севастополя залишається складною. Він додав, що режим НС триватиме "до покращення".
Введення режиму НС фактично "розв'язує руки" так званій окупаційній владі. Це рішення дозволяє керувати ресурсами та фінансами у ручному режимі й обмежувати права громадян та бізнесу, наприклад, контролювати рух транспорту чи призупиняти роботу окремих компаній. Також воно передбачає деякі спрощення для підприємств у випадку форс-мажорних ситуацій та виплату компенсацій населенню.
