Як повідомляє Андрій Клименко, керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор порталу BlackSeaNews, на своїй сторінці у Facebook:
Експерти "Інституту Черноморських стратегічних дослідженнь" прогнозують такий можливий вариант розвитку подій:
— на Кримському півострові зараз знаходиться близько 3,2-3,3 млн людей:
* 2 млн — "старі кримчане і севастопольці", тобто ті, що жили на півострові до початку окупації та їхні діти, що народжені після початку окупації;
* 1 млн — громадяне РФ, що переїхали після початку окупації в рамках традиційної імперської політики заселення анексованих територій — русифікації, в тому числі до 200 тис членів сімей військовослужбовців;
* 150-200 тис туристів з РФ (переважно з власними авто);
* кілька десятків тисяч військових російської армії, флоту та спецслужб;
— ситуація з забезпеченням Криму паливом і товарами першої необхідності (внаслідок поступового перетворення Криму з півострову на острів в рамках відповідної воєнної стратегії України) буде швидко погіршуватись;
— Путін не збирається і не буде евакуйовувати Крим (тобто не буде ні виводити військових, ні евакуйовувати цивільних) – бо це означало б для нього політичну смерть;
— варто очікувати від керівництва РФ:
* закликів типу "перетворити Крим на неприступну фортецю",
* аналогій з "блокадою Ленінграда",
* введення карток на продовольство,
* пропаганди "героїчних подвигів з прориву нацистської блокади" для доставки їжи,
* і на цьому фоні – поширення в світі тези про "гуманітарну катастрофу для цивільного населення" і запрошення на півострів різних "правозахисників".
Варто очікувати від РФ різних перешкод зі сторони Тамані для самодіяльної евакуації цивільного населення через Кримський міст (автомобільна пробка на мосту з цивільних авто вже відіграє свою роль, в тому числі своєрідного "захисту" від атак українськими ракетами та БПЛА по мосту).
В той же час, в РФ немає іншого виходу, ніж ризикнути пропускати через міст важкі автоцистерни і потяги з бензином і товарами… І з боєприпасами заодно
Україіні (в усіх сенсах) варто бути готовою до такого варианту розвитку подій.
