ЗСУ наближаються до Криму. Російські фортифікації та українські «прильоти» на оновленій онлайн-карті Крим.Реалії

На онлайн-мапі Крим.Реалії 346 пунктів у 12 категоріях

 

Вибухів у Криму все більше, а російські військові готують Кримський півострів до оборони. Для цього тут росіяни створили цілу мережу оборонної інфраструктури. Журналісти Крим.Реалії і СХЕМ (проєкти Радіо Свобода) оновили інтерактивну мапу російських військових об’єктів у Криму, додавши місця розташування та супутникові знімки цієї інфраструктури – окопів і фортифікаційних споруд, а також місць вибухів та пожеж через ймовірні удари ЗС України по різних точках на Кримському півострові.

Журналісти Крим.Реалії та СХЕМ за супутниковими знімками встановили точне розташування і плани окопів, бліндажів й інших фортифікаційних споруд, які російські військові звели, готуючись до входження українських сил на Кримський півострів. Ці дані вже у відкритому доступі, вони зібрані на мапі в категорії «Фортифікаційні споруди». Зокрема тут зібрано понад 60 геолокацій різного типу оборонних ліній, зведених у Криму.

Фортифікації на узбережжі біля села Молочне, Сакський район

На цій інтерактивній мапі читачі на власні очі можуть пересвідчитися, як на північній частині Кримського півострова подекуди окопи тягнуться до десяти кілометрів. А Північно-Кримський канал взагалі перетворили на одну велику оборонну павутину. З деякими перериваннями, окопи тягнуться від кримсько-херсонського адмінкордону і до Джанкоя. Карта також дозволяє побачити, як навесні 2023 року російські військові розгалужили фортифікаційні мережі біля села Філатівка, яке, по суті, стало базовим табором російських артилеристів, зенітників, ракетників і, загалом, головним «форпостом» Чорноморського флоту РФ на Перекопському перешийку в Криму. Також на супутникових знімках Planet Labs можна роздивитися фортифікації, які російські військові звели біля багатьох сіл або навіть у самих населених пунктах Красноперекопського, Первомайського та Джанкойського районів.

ЗСУ наближаються до Криму. Російські фортифікації та українські «прильоти» на оновленій онлайн-карті Крим.Реалії2

Штаб Чорноморського флоту, аеродром «Саки», Керченський (Кримський) і Чонгарський мости – це все місця, де лунали вибухи, які експерти називають «розм’якшенням російської оборони та мілітаризації Криму». Завдяки повідомленням у соцмережах ми зібрали дані про більш як пів сотні таких випадків і визначили їхнє точне розташування.

На карті можна подивитися, де саме в Криму траплялася «бавовна»

Зокрема, було зафіксовано 51 «приліт», що супроводжувався вибухами, пожежами та руйнуванням військових і логістичних інфраструктурних об’єктів, важливих для російської армії. На карті можна подивитися, де саме в Криму траплялася «бавовна», що про це офіційно повідомляла російська влада і що розповідали місцеві жителі. Також додані фото та відео цих інцидентів.

Пожежа на Керченському мосту після вибуху на ньому, 8 жовтня 2022 року

На мапі можна побачити і найперші удари, зафіксовані ще торік, і найсвіжіші. Починаючи від уражень бурових установок «Україна» і «Таврида» до блок-кондуктора БК-1 Одеського родовища газу, які сталися ще 20 та 26 червня 2022 року, і завершуючи останніми: атака морських дронів на розвідувальний корабель «Приазовье» 11 червня 2023 року та ударом по Чонгарському мосту 22 червня.

Наслідки удару по Чонгарському мосту, 22 червня 2023 року

У травні журналісти проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії опублікували інтерактивну карту окупованого в 2014 році Росією Кримського півострова з 223 діючими, тимчасовими і законсервованими військовими об’єктами Російської Федерації у 10 категоріях із геолокаціями в Криму. У продовження цього проєкту ми оновили інтерфейс і додали ще більше сотні геоточок. А це – більше військових об’єктів, більше супутникових знімків, ще більше категорій і як бонус – мапа вже доступна і англійською мовою.

Где опаснее всего? Журналисты Крым.Реалии о карте военных объектов в Крыму Будь ласка, зачекайте Embed

Где опаснее всего? Журналисты Крым.Реалии о карте военных объектов в Крыму

Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px

The URL has been copied to your clipboard

No media source currently available

0:00 0:30:10 0:00 Завантажити на комп'ютер

  • 240p | 57,1MB
  • 360p | 82,6MB
  • 480p | 126,8MB
  • 720p | 360,9MB
  • 1080p | 458,7MB

Тепер на карті 346 пунктів. Частину цих локацій нам підказали кримчани

Тепер на карті 346 пунктів – 232 військові об’єкти, 63 геолокації фортифікаційних споруд, а також відмічені місця 51 випадку «прильотів» по російських військових об’єктах і логістичній інфраструктурі в Криму – все це у 12 категоріях. Доречі, частину з цих локацій, нам підсказали кримчани в своїх листах, після публікації онлайн-мапи.

На карті військових об’єктів тепер більше супутникових знімків, детальніше можна розглянути майже весь Севастополь, Керченський півострів, Перекопський перешийок, аеродроми, уражені об’єкти та фортифікації. Це стало можливим завдяки співпраці з командою проєкту СХЕМИ, яка регулярно аналізує супутникові знімки ресурсу Planet Labs.

ЗСУ наближаються до Криму. Російські фортифікації та українські «прильоти» на оновленій онлайн-карті Крим.Реалії7

Величезна кількість кримчан живе у безпосередній близькості до військових об'єктів РФ. Такі місця несуть особливу небезпеку

Фото із супутника цих фортифікацій та «прильотів» редакція регулярно оновлюватиме. Крим.Реалії важливо поінформувати аудиторію про рівень мілітаризації Кримського півострова і пов’язані з цим небезпеки. Адже величезна кількість людей живе у безпосередній близькості до військових об’єктів РФ. А з огляду на широкомасштабні воєнні дії, які веде Росія проти України та серйозні наміри Києва повернути всі свої окуповані території, включно з Кримом, в тому числі і збройним шляхом – такі місця несуть особливу небезпеку для оточуючих.

Джерело

Новости Крыма