Обидва слова є в українській мові і вживаються у певних випадках.
Авраменко пояснив, коли вживати слово «згідний», а коли «згодний» / колаж УНІАН, скріншот з відео
Відомий в Україні мовознавець та топ-учитель Олександр Авраменко дав відповідь на поширене запитання щодо вживання слів «згідний» та «згодний».
В ефірі «Сніданку з 1+1» він зачитав запитання глядачки: «Як правильно говорити: я згОдна з вами чи згІдна? А може, правильно і так, і так?». Мовознавець каже , що обидва цих слова мають право на існування. Проте є певні правила щодо їх уживання.
«Якщо ми даємо згоду, то можемо вживати обидва варіанти: згОдний і згІдний. Наприклад: «Батько згодний (або згІдний) віддати свою доньку за Андрія», – пояснив Авраменко.
Водночас, за словами вчителя, коли мова йде про відповідність до чого-небудь, необхідно вживати форми з «і» – згІдний, згІдна. Наприклад:
- «ЗгІдна з оригіналом копія».
- «ЗгІдна з наказом дія».
«А ось тільки згОдний і згОдна треба використовувати зі значенням солідарності з ким-небудь. Наприклад: «Я цілком згОдний з друзями (так само вважаю)», – уточнив мовознавець.
Отже, згІдний і згІдна – це відповідний (відповідна) до чогось. ЗгОдний і згОдна – це солідарний (солідарна) з кимось. Коли ж даємо свою згоду, то правильні обидва варіанти.
Зустрічають за одежею чи не зовсім: мовознавець Авраменко згадав про словник Грінченка (відео)
«Одна й та сама людина»: мовознавець пояснив, чому цей вислів некоректний
Порядок має значення: мовознавець розповів, як правильно писати ім’я та прізвище у різних випадкахТри фахівця чи три фахівці: пояснення Авраменка
Часто люди ставлять запитання, як правильно сказати: три фахівцЯ чи три фахівцІ. Мовознавець Олександр Авраменко пояснив, який із двох варіантів вірний.
За словами топ-учителя із числівниками два, три, чотири іменники треба ставини в називному відмінку множини: в однині президент, а в множині — президенти. Так само із фахівцями: один фахівець, але три фахівці.