Зеленського просять ветувати закон про е-декларування: петицію підписали в рекордні строки

Автор петиції наголошує, що документ мав відновити декларування чиновників, однак не виконано головну вимогу суспільства – відкрити дані про «воєнні» статки чиновників.

Зеленського просять ветувати закон про е-декларування / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Українці звернулися до президента Володимира Зеленського, аби він ветував законопроект №9534 про відновлення електронного декларування. Відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів у рекордні строки – одразу в день публікації.

Автором петиції став військовослужбовець Олександр Ябчанка. «Закликаю Президента України Володимира Зеленського повернути до Верховної Ради проєкт закону № 9534 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» з вимогою негайно забезпечити публічний доступ до реєстру декларацій без очікування річного терміну (накласти вето з пропозиціями)», – написав він. 

Автор петиції наголошує, що документ нібито мав відновити декларування доходів чиновників, однак не виконано головну вимогу суспільства – відкрити дані про їхні «воєнні» статки.

«Таким кроком народні депутати пішли проти заяв Європейського Союзу, послів G7 та депутатів Європарламенту. Кількість журналістських розслідувань, де фігурують народні депутати та представники виконавчої влади, разюча. В цей час приховувати від українців декларації влади – це покривати тотальну корупцію у країні», – наголосив Ябчанка. 

Зазначимо, що для розгляду петиції президентом вона має набрати 25 тисяч підписів протягом не більш як трьох місяців з моменту публікації. Дана петиція вже набрала майже 36 тисяч підписів, і ця цифра продовжує зростати. 

скріншот Зеленський звільнив голову Донецької ОВА Павла Кириленка Данілов про вибори під час війни: це питання внутрішньої дестабілізації України Коли Україна буде готова до членства в ЄС: у Кабміні назвали терміниВідновлення е-декларування в Україні під час війни

27 липня 2023 року Верховна Рада зробила перший крок до відновлення електронного декларування статків. За основу було прийнято законопроект №9534. За це рішення тоді проголосували 299 парламентарів. Нардеп Ярослав Железняк наголошував, що декларації мають бути подані не тільки за поточний рік, але і за попередні. 

5 вересня депутати поновили е-декларування, проте з нюансом. Парламентарі вирішили не відкривати доступ до своїх декларацій. Перший заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин заявив, що  підготовлений до другого читання законопроект передбачає закритість реєстру електронних декларацій ще на рік.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції вже заявили, що звернуться до президента Зеленського із проханням ветувати законопроект.

Джерело

Новости Крыма