Затяжний анонс та несподіваний візит: «явлення» Володимира Путіна у Севастополі

Президент Росії Володимир Путін під час візиту до анексованого Росією Криму. Севастополь, 4 листопада 2021 року

 

Напередодні 9-ї річниці російської анексії Криму та Севастополя в одній із телепрограм каналу «Россия-1» повідомили, що в робочому графіку президента РФ Володимира Путіна «логічно припустити і події, пов’язані з цією датою». Фрагмент ефіру опублікував у своєму телеграм-каналі російський телеведучий Павло Зарубін.

Ця новина стала причиною поширення інформації у ЗМІ Криму щодо планування візиту на півострів російського президента. 15 березня прессекретар Кремля Дмитро Пєсков констатував – поїздки не буде, російський президент обмежиться проведенням «субстантивної наради» 17 березня з питань розвитку Криму та Севастополя, а також, «можливо, виступить 18 березня – у день річниці, все це відбудеться через канали відеозв’язку».

Підігрівати інтерес до можливого візиту розпочали раніше

Виступаючи перед Федеральними Зборами із посланням 21 лютого, Володимир Путін, акцентуючи увагу на південному напрямку, вперше особисто заявив, що «наступною метою Заходу після Донбасу є удари по Криму та Севастополю».

Наступного дня російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) оголосив, що будівництво фортифікаційних споруд для захисту Кримського півострова, яке ведеться з кінця 2022 року, є його особистою ініціативою, яку підтримав президент РФ.

1 березня прессекретар російського президента Дмитро Пєсков підтвердив, що «день приєднання Криму до Росії» відзначатиметься, проте формат був ще не визначений. Тоді він не відповів на пряме запитання журналістів щодо планів Путіна «виступити на святі» і закликав не забігати вперед через напружений графік президента Росії.

Російські призначенці були готові прийняти гостя на півострові

Призначений Кремлем голова створеної Москвою Громадської палати Криму Олександр Форманчук заявив російському севастопольському порталу ForPost про можливість та потребу візиту Володимира Путіна до Криму.

«З урахуванням того, що українська сторона та США намагаються висунути Крим на перший план, пов’язаний із контрнаступом… з цього погляду, щоб продемонструвати впевненість Росії та спростувати всі ці чутки, така робоча поїздка цілком можлива, на мій погляд», – цитує ForPost свого співрозмовника.

Олександр Форманчук

Колишній український політик, який переховується в Криму та якого в Україні підозрюють у сепаратизмі та порушенні рівноправності громадян, Вадим Колесніченко підкреслив у розмові з ForPost, що «приїзд на територію Криму чи «нових областей» в емоційному плані був би дуже важливим як для військовослужбовців, так і для пересічних мешканців». При цьому він не рекомендував наражати Володимира Путіна на ризик.

«Цугцванг» Володимира Путіна призвів до ордера на арешт

Представник Крайової Ради українців Криму (КРУК, Київ) та головний редактор газети «Кримська світлиця» Андрій Щекун зауважив у розмові з Крим.Реалії, що приїзд Володимира Путіна до Криму означав би в очах росіян, що «він повністю контролює справи всередині Кремля, і на нього чекають на півострові».

Об’єктивний стан речей – до Криму їхати вже небезпечно Андрій Щекун

«Тому є велика ймовірність того, що він живе в двох вимірах життя. Об’єктивний стан речей – до Криму їхати вже небезпечно, і тут є яскраві історії з минулого, коли «радянські генсеки» приїжджали на Південне узбережжя, і водночас відбувалися перевороти. …По-друге, це реалії очевидні: навіщо їхати, коли на тебе там уже не так чекають навіть наближені, і доведеться правдиво відповідати на актуальне запитання – як бути далі? …. Як у тому фільмі, «бо все зникло…». Ситуація – не найзручніша для Путіна, але яскраво демонструє кримчанам, що все ж таки Крим буде українським, як не крути», – зазначив він.

Андрій Щекун

Російський опозиціонер Геннадій Гудков в інтерв’ю «24 Каналу» в іронічній формі заявив, що «метою поїздки є перевірка дальності ураження українських дронів», додавши серйозно, що Володимир Путін зараз перебуває в стані «цугцвангу» (положення у шахах – КР), коли кожен наступний хід ускладнює ситуацію.

Тому Крим – один із можливих піар-ходів Геннадій Гудков

«Йому треба щось робити, якось переконувати народ, що він там (в Україні – КР) не програв, а мало не виграв. Для цього він здійснює якісь ритуальні речі, намагаючись переконати народ та весь світ, що все йде нормально і за планом. Тому Крим – один із можливих піар-ходів. Путін зараз займається виключно піаром, бо все інше вже всім зрозуміло. Мабуть, він намагається переконати себе і частково – свою еліту, меншою мірою – народ, у тому, що він ще не здався і здатний чинити спротивопір, вірить у свою перемогу», – додав Геннадій Гудков.

17 березня палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт двох осіб у контексті війни Росії проти України – президента РФ Володимира Путіна та уповноваженої при президенті Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Москва, 16 лютого 2023 року. Російський президент Володимир Путін та уповноважена при президенті Росії з прав дитини Марія Львова-Бєлова

Як стверджується, російський президент несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) та незаконного переміщення дітей з окупованих територій України до Росії.

«Путін себе дуже любить, і точно більше, ніж цілу Росію»

18 березня близько 16.00, після проведеної днем раніше по відеозв’язку анонсованої наради з питань розвитку Криму та Севастополя, призначений Москвою губернатор Севастополя Михайло Развожаєв у своєму телеграм-каналі опублікував повідомлення про особисте прибуття Володимира Путіна за кермом автомобіля до Севастополя. Новина супроводжувалася відповідними відеокадрами. Це відео та скріншоти з нього розлетілися російськими та зарубіжними ЗМІ: скрізь заявили – Путін у Криму.

Повідомлень з інших джерел про поїздку президента країни-агресора на тимчасово окуповану територію України – до Криму – не було.

Заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим (2006-2007 роки), надзвичайний та повноважний посол України у Хорватії та Боснії і Герцеговині (2010-2017 роки) Олександр Левченко у розмові з Крим.Реалії висловив думку, що Володимир Путін не поїхав би до Криму для святкування річниці спроби незаконної анексії півострова, бо розуміє, що стане легальною мішенню як глава країни-агресора, що напала на Україну.

Глава Кремля хоче постати перед спільнотою безстрашним борцем за «русский мир», анонсуючи свою появу в Криму та на Донбасі Олександр Левченко

«І це у світі всі сприйняли б не як терористичний акт, про що очевидно заявляв би Кремль, а як помсту держави, яка тимчасово втратила свої території і законно бореться за їх повернення. Сам глава Кремля хоче постати перед спільнотою безстрашним борцем за «русский мир», анонсуючи свою появу в Криму та на Донбасі. Туди Путін може надіслати лише своїх «двійників». У разі їх загибелі хтось із кремлівського оточення може спробувати його прибрати і в Москві, адже офіційно, начебто, Путін уже загине на півострові чи турбулентному Донбасі. А Путін дуже любить себе, і точно більше, ніж цілу Росію», – зазначив експерт.

Як підкреслив співрозмовник Крим.Реалії, у спробі незаконно приєднати Крим російський президент діяв «за калькою Гітлера» та «аншлюсу Австрії 1938 року». Олександр Левченко додав, що всі причетні російські політичні діячі, які приєдналися до крадіжки частини української території, рано чи пізно будуть засуджені, як були засуджені Нюрнберзьким трибуналом усі нацистські поплічники Гітлера.

Президент Росії Володимир Путін в окупованому українському Маріуполі в ніч проти 19 березня 2023 року

«До Севастополя приїхав двійник Путіна», таку думку в ефірі «24 каналу» висловили військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, а також колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Як заявляв начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов наприкінці січня в інтерв’ю The Washington Post, Путін використовує двійників, оскільки глава Кремля смертельно хворий на рак.

Аналітик медіацентру «Одеська політична платформа» Юрій Христензен у бесіді з Крим.Реалії окреслив низку складнощів у плануванні таких поїздок, серед яких назвав значний ризик для відповідних російських структур у забезпеченні безпеки першої особи в сучасних умовах, а також підготовку до візиту до Москви китайського лідера.

Міг приїхати, могли й змонтувати відео чи двійника підсунути Юрій Христензен

«Є кілька причин не їхати до Криму. По-перше, це питання безпеки. Наприклад, в Улан-Уде з низки причин безпеку президента РФ простіше забезпечити, ніж у Криму. Тому спочатку анонсували, що до столиці Бурятії президент їде, а до Криму – ні. По-друге, це підготовка до візиту Сі Цзіньпіня. За термінами вона перетиналася із символічною датою, під час якої планувалося відвідування президентом РФ окупованого півострова. А поза символічною датою відвідування Криму – безглузде, бо мета подібних поїздок саме символізм. Міг приїхати, могли й змонтувати відео чи двійника підсунути. Раніше президент не був помічений у такому близькому спілкуванні та кортежі з одного авто. Природних, непідготовлених та «несрежесованих» дій ми багато років не бачимо у виконанні президента РФ. Він навіть коли морозиво «раптово» на вулиці вирішить купити, за прилавком обов’язково опиниться співробітниця Федеральної Служби охорони (ФСО). Почекаємо: відео уважно розглянуть журналісти-розслідувачі. Раніше вони знаходили одних і тих самих співробітників ФСО серед «простих рибалок», «робітників» і «прихожан», – додав експерт.

19 березня Кремль повідомив про поїздку російського президента до окупованого Маріуполя, куди він прибув вертольотом. Оглядачі за кордоном порівняли цей приїзд із поїздкою до Маріуполя лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера у грудні 1941 року.

Джерело

Новости Крыма