Запобігти повторенню злочинів: Чубаров розповів про важливість оцінки збитків завданих росією в Криму

Експертні дослідження збитків, завданих Україні в результаті анексії Криму росією, ляжуть в основу визначення суми репарацій, що їх має врешті сплатити агресор.

Як розповів в ексклюзивному коментарі УНН голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, експертиза має тривати й надалі і зафіксувати усі збитки завдані росіянами.

Цитата

“Такі дослідження важливі, бо всі цифри мають лягти у майбутні документи по виплатах репарацій. Всі знають, що причиною того, що відбувається зараз і те, в що перетворилася сучасна росія – це є непокаране зло. Жахливі злодіяння двадцятого століття, які здійснювалися в умовах радянського союзу та комуністичного режиму залишилися непокараними і зараз ми маємо реінкарнацію подібних масових злочинів. Тому резюмую — дослідження щодо збитків України через анексію Криму є надважливими”, — повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу.

На думку Рефата Чубарова, цифра збитків, яка наразі сягає понад три трильйони гривень надалі буде збільшуватися.

“Думаю, що цифра однозначно збільшиться. Бо є набагато більш втрат, які ще не зафіксовані і не встановлені (…) Також зрозуміло, що після перемоги в російсько-українській війні і відновленні територіальної цілісності, ми не маємо права на цьому зупинитися. Є як мінімум декілька моментів, які мають бути закріплені відповідними міжнародними актами. Перше — це акт капітуляції росії, в якому мають бути дуже чітко визначені умови, порядок і обсяг репарацій, які має виплатити росія Україні. А друге — це гарантії неповторення: чіткі заборони щодо відтворення російської армії у вигляді такої сили, що може повторювати подібні агресії”, — додав Рефат Чубаров.

Джерело

Новости Крыма