«Замочна скважина» і «лєснічна площадка»: мовознавець розповів, як казати правильно

Авраменко відзначив неправильність застосування фрази «замочна скважина».

Правильно казати замкОва щілина / колаж УНІАН, фото pixabay.com, скриншот

Відомий мовознавець та головний вчитель України Олександр Авраменко розповів, які правильні відповідники російський словосполучень «лєснічна площадка» та «замочна скважина».

«Не раз чув, як кажуть: зачекай мене на «лєснічній площадці.». Не вживайте такий вираз, бо це суржик. Як же правильно назвати цю частину загального коридору — сходовий майданчик. Зверніть увагу: на схОдовий майданчик, а сходовИй майданчик», — зазначив він.

Також Авраменко відзначив неправильність застосування фрази «замочна скважина».

«Запам’ятайте, як називається отвір для ключа — замкОва щілина. До речі, наші словники дозволяють наголошувати слово «щілина» двояко», — додав він.

Мовні поради від Авраменка — деталі

Мовознавець і найвідоміший вчитель України Олександр Авраменко в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів, як правильно називати товари, які вже хтось використовував. Так, більшість називають їх товарами «б/у» або «секонд-хенд». Як зазначив Авраменко, ці варіанти не українські.

Найвідоміший вчитель України Олександр Авраменко розповів, як правильно перекласти українською фразу «квартира со всеми удобствами». У експрес-уроці від мовознавця опитані люди впевнено відповідали, що українською це має звучати «квартира з усіма зручностями». Однак Авраменко приголомшив відповіддю: цей варіант – неправильний, це калька з російської.

Джерело

Новости Крыма