Захід просив Україну не бити по Росії під час заколоту — CNN

Країну закликали не розгойдувати човен.

Захід побоювався, що РФ звинуватить їх у причетності до заколоту / Ілюстрація / REUTERS

Західні союзники України порадили їй не завдавати ударів по Росії під час заколоту приватної військової компанії «Вагнер».

Про це пише CNN з посиланням на західного чиновника. За його словами, з українськими офіційними особами зв’язалися на різних рівнях, застерігаючи їх від використання хаосу в Росії для нанесення ударів. Вони побоювалися, що Україну і захід звинуватять у допомозі ватажкові ПВК Євгену Пригожину і загрозі суверенітету РФ.

«Послання було не розгойдувати тут човен, це внутрішня справа Росії. Союзники попереджали українців не провокувати ситуацію. Використовуйте можливості на території України, але не втягуйтеся у внутрішні справи і не наносьте удари по наступальних військових об’єктах всередині Росії», — сказав чиновник,.

Він зазначив, що Захід не хотів підживлювати російський наратив про те, що це нібито була його ініціатива. «Це те, чого росіяни завжди хотіли, доводячи, що існують загрози суверенітету Росії», — додав він.

Заколот в Росії: реакція світової спільноти

Після початку заколоту в адміністрації президента Сполучених Штатів Америки заявили, що стежать за ситуацією в Росії. Вчора Джо Байден заявив, що це було частиною боротьби всередині російської системи.

Заколот у Росії: експерт проаналізував міміку Путіна й Пригожина під час звернень (відео) У Росії розкрили подробиці участі Лукашенка в утихомиренні Пригожина (відео) Партизан «Цезар» пояснив, що показав заколот Пригожина проти режиму «маніяка» Путіна

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що подія продемонструвала крихкість збройних і допоміжних сил РФ. У Німеччині назвали пригожинський заколот «одним з актів у виставі» боротьби за владу.

У Китаї і Казахстані заявили, що заколот — «внутрішня справа» Російської Федерації. А турецький президент Реджеп Ердоган закликав зберігати розсудливість в рамках прийнятих рішень. 

Джерело

Новости Крыма