Нашивки пов’язані з військовою тематикою – окрема субкультура на війні. Крим.Реалії розповідали, які патчі та шеврони носять російські силовики у Криму, військові, проросійські кримчани. Цього разу ми зібрали добірку нашивок лише російських військових з дислокованих у Криму частин.
Серед російських солдатів давно популярний персонаж Данило Багров із фільму «Брат». Шеврон із написом «В чем сила, брат?», наприклад, носить морпіх-артилерист із 810-ї окремої бригади морської піхоти, що дислокується в Севастополі. Це фото зі сторінки петербуржця В’ячеслава Павлюченка, який регулярно возить гуманітарну допомогу 810-ій окремій бригаді морської піхоти.
На попередньому фото також помітний шеврон «Мы русские, с нами бог», але роздивитися його складно. Покажемо його крупніше на іншому прикладі. У березні 2023 року десантники 56-го десантно-штурмового полку (дислокація у Феодосії – ред.) фотографувалися разом із прапорами на Херсонському напрямку. Тут, окрім вищезгаданого шеврона з релігійною тематикою, можна побачити ще й шеврон із вегвізиром – «компасом вікінгів». Це ісландський рунічний магічний знак. Спочатку вегвізир означав пошук правильного шляху, руху вперед і свободи у виборі своїх дій. Нашивки та шеврони з вегвізиром поширені у російських військових, зустрічаються у продажу на російських сайтах.
У цьому відео В’ячеслава Павлюченка видно ще один популярний у російських військових патч – персонаж радянського мультфільму Чебурашка. У січні 2023 року в Росії вигадали слово «зачебурашим». «Після нападок на Чебурашку з боку супротивника в арсеналі російських бійців з’явився відповідний патч», – повдіомив тоді автор телеграм-каналу «Военный обозреватель». Патчі, нашивки та шеврони з цим мультиплікаційним персонажем і слоганом «Зачебурашим» тепер масово продаються в Росії у різноманітних варіаціях.
Використовують на патчах і написи англійською мовою. У телеграм-каналі Валерії Петрусевич – кримчанки, яка допомагає російській армії – можна побачити патч з англомовним написом Corsair team, у перекладі – «команда корсарів». На цьому ж патчі є російська свастика і російський прапор. Петрусевич пише, що отримала це в подарунок «на передовій Запорізького напрямку»: «Доповнили колекцію мого броньовика новими бойовими шевронами». Який підрозділ має такі шеврони, з’ясувати не вдалося.
Валерія Петрусевич також заявила, що збирає колекцію патчів та шевронів від російських військових, яким вона возить зброю, машини та речі. Однак у цій колекції, найімовірніше, нашивки від солдатів не лише кримських підрозділів, оскільки Петрусевич буває і в інших підрозділах на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей. Наприклад, на відео цієї кримчанки є шеврон «Судоплатов». Він належить так званому «добровольчому батальйону імені Павла Судоплатова», створеному окупаційною адміністрацією у Запорізькій області. Російські ЗМІ заявляють, що у цьому батальйоні є і кримчани. Про те, хто такий Павло Судоплатов, можна прочитати в цьому матеріалі Крим.Реалії.
Петрусевич заявляє, що іноді їй дарують «навіть трофейні, здобуті у бою» нашивки. В іншій публікації вона показує ще один подарований патч російських військових із написом «Крым – Россия, Аляска – Россия. Всё Россия, кроме Косово. Косово –Сербия».
Шеврон «Мама сказала надеть» – на бронежилеті бійця з Херсонського напрямку. Це фото опубліковане в групі «Черный список Армянск – Красноперекопск», яка терміново збирала допомогу російським військовим, яких «сильно затопило» водами Каховського водосховища на початку червня 2023 року на островах та лівому березі Дніпра. На фото видно, що один із російських військових – до пояса у воді.
Фраза «Нам нужен мир. Желательно, весь» трапляється у зв’язку з Кримом не вперше. Крим.Реалії вже розповідали, що такий патч носить Валерія Петрусевич – кримчанка, яка допомагає російським військовим. Продають такі шеврони, патчі і в Севастополі. Морпіху з 382-го батальйону 810-ї окремої бригади морської піхоти Чорноморського флоту Ярославу Круглову ця фраза також явно подобається. Він виклав у себе на сторінці «ВКонтакте» машину з таким написом із зони бойових дій.
Особливо популярна у російських солдатів тема вікінгів. У військового з 56-го десантно-штурмового полку видно патч із «компасом вікінгів». На цьому ж десантнику 56-го дшп помітний шеврон із жестом гавайських серферів «шака». Цей жест набув широкого поширення по всьому світу і може означати будь-яке привітання чи напуття.