З нагоди 75-річного ювілею письменницю Надію Гуменюк нагородили почесною грамотою Луцького міського голови

Надія Гуменюк

За багаторічну літературну діяльність, значний творчий доробок, вагомий особистий внесок у розвиток української літератури, активну участь у літературно-мистецькому житті Луцької міської територіальної громади Надію Гуменюк нагородили почесною грамотою Луцького міського голови.

Письменницю нагородили у день її 75-річного ювілею, який вона відзначала 2 січня. Про це повідомили на сайті Луцької міської ради.

Після закінчення факультету журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка Надія Гуменюк розпочала журналістську діяльність в редакції Каланчацької районної газети на Херсонщині. Працювала кореспонденткою Рівненського обласного радіо, завідувачкою відділу Луцької районної газети, редакторкою радіогазети Луцького шовкового комбінату, заступницею головного редактора луцької міської газети «Народна трибуна», редакторкою відділу культури Волинської обласної газети «Віче». 

Членкиня Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України, лауреатка премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки.

Вперше публікуватися розпочала у десятирічному віці у всеукраїнській газеті для школярів «Зірка», пізніше – у всеукраїнських журналах, колективних збірниках. 1992 року світ побачив першу збірку поезій Надії Гуменюк «Країна світла». 1994 року вийшла збірка віршів «Каріатиди», а 2000 року — «Однокрил». Наступними були «Тайнопис тиші» (2005), «Голос папороті» (2009), «Аркан для ластівки» (2019), «На терезах осені» (2020). Нещодавно у видавництві «Ярославів Вал» вийшла збірка поезій «Ворожіння на мальві». Для поезії Гуменюк властиві громадянське звучання, філософське осмислення світу, щирість, ліризм.

З нагоди 75-річного ювілею письменницю Надію Гуменюк нагородили почесною грамотою Луцького міського голови1

Авторка книжок для дітей «Чапики-Чалапики» (1990), «Веселка для Веселика» (2001), «Де гуляє крокотам» (2003), «Казка про козака Ярка і Яринку-Живинку» (2004), «Котилася писанка» (2004), «Святвечір» (2003), «Боні і підземна ріка» (2007), «Зустріч на Босому мосту» (2009), «Таємниця княжої гори» (2009), історичного роману для дітей «Білий вовк на чорному шляху» (2010), «Сохатик і «зуб дракона» (2023) та ін.

Актуальні теми письменниця піднімає у своїх романах «Янгол у сірому» (2012), «Енна» (2014), «Вересові меди» (2015), «Танець білої тополі» (2016), «Дожити до весни» (2018), «Квіти на снігу» (2018), «Корона на одну ніч» (2019), «Та, що ламає вітер» (2022), «Плач пересмішниці» (2021), «І дощ не змиє всі сліди» (2023), «Тінь Командора» (2023) тощо.

З нагоди 75-річного ювілею письменницю Надію Гуменюк нагородили почесною грамотою Луцького міського голови2

Цієї осені у видавництві «Фоліо» вийшов роман «Твоя навіки…» про історичні події української історії, пов’язані з ім’ям уродженця Волині, відомого громадсько-політичного діяча, багаторічного очільника організації ОУН в Австралії Михайла Чигрина.

Твори Надії Гуменюк є неодноразовими дипломатами міжнародних літературних конкурсів «Коронація слова», «Dnipro-Book-Fest», премії «Глиняний кіт», обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського, Всеукраїнської літературної премії «Благовіст», премії Родини Косачів тощо.

Джерело

Новости Крыма