Україна отримає 80 Leopard 1 в середині року — Пісторіус

У Німеччині розповіли про плани поставки танків Leopard 1 в Україну.

Leopard 1 — основний бойовий танк першого покоління / фото wikimedia.org

Німеччина вже передала Україні 18 Leopard 2 і 40 БМП Marder. Влітку плануються поставки 80 танків Leopard 1. Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус в інтерв’ю іспанському виданню La Vanguardia.

Він підкреслив, що Німеччина «тримає слово» і підтримує Україну поставками бронетехніки та інших озброєнь, а також здійснює термінові поставки необхідних запчастин і боєприпасів. Пісторіус зазначає, що він особисто «успішно і інтенсивно» домагався від інших партнерів більшої підтримки для України.

«Про постачання танків заявили Нідерланди і Данія. І постачання основних бойових танків Leopard 1 A5 тільки починається. Це результат ініціативи країн спільно з Німеччиною», – заявив він. 

За словами Пісторіуса, цього тижня стартувала підготовка понад сотні українських військовослужбовців на танках Leopard 1. 

«Поставка до 80 основних бойових танків Leopard 1 почнеться в середині року», – повідомив він.

Поставки танків Leopard 1 в Україну — що відомо 

Leopard 1 — досить старий танк, який вироблявся з середини 1960-х по середину 1980-х і є умовним ровесником радянських Т-64. Однак найостанніші модифікації (саме такі передають Україні), вважаються помірно актуальними для сучасної війни.

У лютому Німеччина пообіцяла передати Україні близько 80 танків Leopard 1 цього року і ще близько сотні в наступному. Крім того, за словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, Данія має намір передати Україні близько 100 танків Leopard 1 цього року.

Джерело

Новости Крыма