Україна має право атакувати територію Росії — МЗС Британії

У Лондоні вважають законними удари України по російській території.

Росія не є недоторканною, вважають британці / фото REUTERS

Україна має «законне право» захищати себе і може «проектувати силу» за межі своїх кордонів. Про це заявив міністр закордонних справ Великобританії Джеймс Клеверлі в коментарі для Sky News.

Міністр відмовився коментувати безпосередньо ранкові події в Москві, але заявив, що Україна має «законне право на самооборону» в принципі.

«Звичайно, вона має законне право робити це в межах своїх кордонів, але вона також має право проектувати силу за межі своїх кордонів, щоб підірвати здатність Росії проектувати силу на саму Україну», — заявив Клеверлі.

За словами міністра, завдання ударів по «законним військовим цілям» за межами України є частиною української самооборони.

«Ми повинні це визнати», — сказав він.

Удар безпілотників по Москві 30 травня — що відомо

Вранці 30 травня західні околиці Москви були атаковані групою безпілотників, кількість яких, за різними даними, становила від 8 до 30 штук. Російська влада заявила, що всі безпілотники були збиті, проте відеокадри з місця подій показують, що були влучання і в багатоповерхівки – ймовірно, через помилку в наведенні або визначенні маршруту польоту.

У Росії атаку безпілотників назвали терактом і звинуватили у всьому Україну, що з юридичної точки зору є абсурдом. Радник голови ОП Михайло Подоляк припустив, що Москву атакували дрони, які росіяни вночі запустили по Києву, але безпілотники відмовилися виконувати злочинний наказ і повстали проти Росії.

Джерело

Новости Крыма