У США закрився другий великий банк за тиждень, ще кілька в небезпеці

Це третє за величиною банкрутством в історії банківської справи США.

У США закрився другий великий банк за тиждень, ще кілька — у черзі на банкрутство / фото REUTERS

Державні органи регуляції в США закрили нью-йоркський банк Signature Bank, який користувався популярністю серед власників криптовалюти. 

Як пише Reuters, Федеральна корпорація зі страхування депозитів (FDIC) взяла під контроль Signature, активи якого становили 110,36 млрд доларів, а депозити — 88,59 млрд доларів на кінець минулого року.

Signature був комерційним банком з офісами в Нью-Йорку, Коннектикуті, Каліфорнії, Неваді та Північній Кароліні. Він мав дев’ять бізнес-напрямків, серед яких – комерційна нерухомість і банківське обслуговування цифрових активів. Банк мав попит серед власників криптовалюта. Станом на вересень 2022 року майже чверть його депозитів припадала на криптовалютний сектор. У грудні банк оголосив, що скоротить свої депозити, пов’язані з криптовалютою, на 8 мільярдів доларів.

ВАКС конфіскував у російського бізнесмена акції українського банку Падіння триває: у Росії збанкрутував найбільший мобільний рітейлер країни Кредитори ініціювали банкрутство «Олімпекс Купе», що володіє зерновим терміналом в Одесі

Крім того, банк мав давні стосунки з колишнім президентом Дональдом Трампом та його родиною. Він забезпечував Трампа і його бізнес розрахунковими рахунками і фінансував кілька підприємств родини. Зв’язки з колишнім президентом США були розірвані після заворушень в Капітолії в січні 2021 року. 

FDIC заснувала «проміжний» банк-наступник, який дозволить клієнтам закритого банку отримати доступ до своїх коштів — вкладники і позичальники Signature Bank автоматично стануть клієнтами цього банку.

Закриття Signature відбулося після закриття великого банку Silicon Valley, який став другим за величиною банкрутством в історії банківської справи США (після Washington Mutual, який зазнав краху під час фінансової кризи 2008 року). 

Ще кілька американських банків зі схожим профілем вкладників перебувають в зоні ризику. Минулого тижня, як повідомляла FT, акції First Republic, PacWest Bancorp і Western Alliance Bancorp були особливо волатильними.

Закриття Silicon Valley Bank 

Минулого тижня Каліфорнійський регулятор оголосив банкрутом один з найбільших банків США — Silicon Valley Bank. Станом на кінець минулого року 89% його депозитів на суму близько $175 млрд не були застраховані. 

Банк SVB переданий під Управління Федеральної комісії зі страхування вкладів, а залишок його капіталу спрямований на компенсації і погашення боргів.

У неділю, 12 березня, американські чиновники оголосили, що клієнти Silicon Valley Bank отримають доступ до своїх депозитів з понеділка.

Джерело

Новости Крыма