У США дали Росії пораду через паніку довкола снарядів зі збідненим ураном

Кірбі зазначив, що боєприпаси зі збідненим ураном не становлять жодної радіаційної небезпеки.

У США прокоментували реакцію РФ на передачу Україні снарядів зі збідненим ураном / фото president.gov.ua

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі прокоментував реакцію РФ на постачання Україні боєприпасів зі збідненим ураном. Він порадив Росії вивести свої війська з території України, якщо там бояться за ураження своїх танків цими снарядами на полі бою.

«Цей вид боєприпасів є достатньо поширеним і використовується впродовж десятиліть. Я думаю, тут насправді йдеться про те, що росія просто не хоче, аби Україна продовжувала виводити з ладу її танки», – цитує заяву Кірбі під час брифінгу «Укрінформ». 

Він зазначив, що боєприпаси зі збідненим ураном не становлять жодної радіаційної небезпеки.

«І якщо у росіян це справді викликає занепокоєння, і вони дуже стурбовані тим, щоб їхні танки залишалися повністю боєздатними, вони можуть просто вивести їх з України, назад до РФ», – наголосив Кірбі.

Блінкен: європейські країни, які є членами МКС, мають заарештувати Путіна У посольстві США «ткнули носом» Путіна в небажання закінчувати війну в Україні Понад 30 країн, що працюють над спецтрибуналом для росіян, збираються у ФранціїСнаряди зі збідненим ураном

Велика Британія передасть Україні снаряди зі збідненим ураном, які можуть використовуватися в танковій ескадрильї. Застосування цих боєприпасів ніяк не регулюється. Крім того снаряди зі збідненим ураном не вважаються хімічною чи ядерною зброєю.

Військовий експерт Сергій Згурець зазначив, що через це в Росії почали розгортати істерику, до якої долучився і самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. За словами Згурця, ці боєприпаси є достатньо ефективним способом боротьби з ворожими танками.

Джерело

Новости Крыма