У розвідці прокоментували «ядерний випад» Кремля

Росія давно вдається до ядерного шантажу, видаючи заяви про те, що вона може застосувати цей вид зброї.

РФ лякає світ ядерною зброєю / фото PolitRussia.com

Росія виводить у Чорне море кораблі Північного флоту з тактичним ядерним озброєнням, що не може не лякати. Та представник української розвідки при Міноборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону заспокоїв: РФ не вдасться до натискання на «ядерну кнопку».

«Рашисти можуть продовжити ядерний шантаж, але в цілому, як й інші псевдобліцкриги, ця історія не спрацювала. Ні Україна не злякалася, ні світ», — каже він.

Юсов переконаний, що всередині російської верхівки розуміють, що це — гра з вогнем. Й «наближення підстаркуватого чийогось пальця до «червоної кнопки» означатиме крах Росії, додав представник розвідки.

«Погрожувати можуть, підхмелений Медведєв може написати ще багато гнівних постів, але це вже нікого не злякає», — запевнив Юсов.

Кораблі РФ вперше за 30 років вийшли у море з ядерною зброєю — що відомо

Як повідомила напередодні норвезька розвідка, вперше з моменту розпаду СРСР кораблі Північного флоту Росії вийшли у море з тактичною ядерною зброєю на борту.

«Основна частина ядерного потенціалу розміщена на підводних човнах і надводних кораблях Північного флоту… Зростає як ймовірність непорозуміння між Росією і НАТО, так і ризик ненавмисних інцидентів, що, своєю чергою, підвищує ризик ескалації», — йдеться у доповіді.

Зазначається, що тактична ядерна зброя становить серйозну загрозу в сценарії потенційного протистояння Росії та НАТО.

У грудні 2022 року Путін заявив, що «загроза ядерної війни наростає». При цьому він також запевнив, що Росія не застосує ядерну зброю першою. 

У Держдепартаменті назвали нові «ядерні» загрози Путіна «пустопорожніми».

Джерело

Новости Крыма