Найбільше скорочення банківських відділень відбулося в Харківській та Донецькій областях, Києві та Херсонській області.
Мережа POS-терміналів за 2022 рік скоротилася / фото УНІАН
На тлі повномасштабного російського вторгнення у 2022 році українські банки скоротили кожне п’яте відділення.
Як повідомляє прес-служба НБУ, найбільше скорочення відбулося в Харківській та Донецькій областях, Києві та Херсонській області.
Кількість банкоматів також зменшилася. Відбулося скорочення платіжної інфраструктури (програмно-технічних комплексів самообслуговування і платіжних терміналів) на 16% — з 33 600 до 28 300.
Мережа POS-терміналів за 2022 рік скоротилася з 439 000 до 368 000. Кількість активних платіжних карток за рік залишилася незмінною-46,3 млн.
У IV кварталі, попри обстріли об’єктів енергетики, постійно працювали більше двох третин банківських відділень.
Неплатоспроможні банки
23 липня 2020 року Фонд гарантування вкладів фізосіб спільно з ProZorro відкрили доступ до реєстру неплатоспроможних банків. У реєстрі можна подивитися статус всіх активів, які будуть виставлені на продаж найближчим часом, в тому числі права вимоги за кредитами, майно тощо.
7 вересня 2020 року Рада з фінансової стабільності схвалила механізм реструктуризації боргів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).
Загравання з Росією вийшло боком: акції Raiffeisen стрімко обвалилися — Reuters В обмінниках з’явився свіжий курс долара: скільки тепер коштує валюта Австрійський Raiffeisen перекрив кисень російським банкам, але є нюанси
14 грудня 2020 року правління Національного банку України ухвалило рішення про віднесення акціонерного товариства «Місто Банк» до категорії неплатоспроможних.
У серпні 2022 року Правління Національного банку прийняло рішення про віднесення АТ «Банк СІЧ» до категорії неплатоспроможних у зв’язку з невиконанням банком у встановлений договором строк своїх зобов’язань перед Нацбанком за кредитами рефінансування через недостатність коштів.
У червні до категорії неплатоспроможних був віднесений «Мегабанк» у зв’язку з неприведенням банком своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.
У квітні президент України Володимир Зеленський підписав закон про повне гарантування державою вкладів фізичних осіб на період воєнного стану і три місяці після його завершення.
8 лютого 2023 року Правління Нацбанку ухвалило рішення віднести АТ «Банк Форвард» до категорії неплатоспроможних.
16 лютого 2023 року Фонд гарантування завершив семирічну епопею ліквідації банку «Преміум».