Взриви на Керченському мосту скоротили турпоток до окупованого Криму

Потік туристів в окуповаеому Криму знизився на 25-30%, зокрема через вибухи та затори на мосту через Керченську протоку.

Про це заявив російському виданню «Коммерсант» заступник голови Асоціації туроператорів РФ Сергій Ромашкін, пише Крим.Реалії.

За підсумками восьми місяців року, півострів відвідають 3,7-3,9 млн людей, прогнозує він.

У російському туроператорі «Алеан» журналістам розповіли, що кількість бронювань у Криму цього літа скоротилася вдвічі, проте конкретні цифри не навели.

За даними сервісу Ostrovok, кількість охочих відпочити на півострові в пік сезону впала на 50-60%. У «Твіл» повідомили, що кількість бронювань у Севастополі знизилася на 66%, а в Євпаторії – на 69%. У зв'язку з цим середня вартість ночі проживання в останній скоротилася на 21%.

Ромашкін зазначив, що всі ці результати не виправдали початкових очікувань турбізнесу з огляду на те, що з січня до середини травня цього року попит на курортний відпочинок зростав на 30-40%.

Раніше російське Федеральне агентство морського та річкового транспорту повідомляло, що за 10 місяців роботи Керченської поромної переправи, з 8 жовтня 2022 року до 6 серпня 2023 року, через протоку в обидві сторони було перевезено 243 002 пасажири та 170 078 вантажівок. Поромами, з урахуванням працюючих на переправі двох ВДК, сукупно виконано 5110 рейсів.

У липні цього року російський Мінтранс Криму повідомив, що автобуси з туристами з Росії відправлятимуть до Криму і назад «альтернативним сухопутним шляхом» через інші окуповані частини областей на півдні України.

17 липня т.з. «глава» окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що рух на керченському мосту зупинено. За його словами, сталася надзвичайна подія в районі 145-ої опори з боку Краснодарського краю РФ.

У Мінтрансі РФ повідомили про пошкодження дорожнього полотна на прольотах моста. Проросійський блогер Олександр Таліпов написав про два вибухи – о 3:04 та о 3:20.

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов відмовився коментувати пошкодження Кримського мосту. «Можна лише процитувати слова керівника ГУР МОУ Кирила Буданова про те, що «Кримський міст – конструкція там зайва», – сказав він у коментарі «Супільному».
 

Джерело

Новости Крыма