Втрачений США дрон знаходився впритул до головної бази рф у окупованому Криму / Фото

Міноборони США оприлюднило відео зі втраченого над Чорним морем БПЛА MQ-9 Reaper, який впав через дії літаків РФ.

Зокрема на відео зафіксовано, як російський Су-27 наближається до дрона та скидає паливо, під час повторної спроби він пролетів максимально близько до дрона після чого одна з лопатей гвинта MQ-9 Reaper зазнала пошкодження. Попри це дрон продовжив політ, але оператори прийняли рішення його знищити, пише видання Defence-Express.

Але на цьому відео є певні деталі, які дозволяють локалізувати місце подій. Зокрема на відео потрапила берегова лінія. Завдяки сервісу Google Earth можливо порівняти рельєф, й встановити, що скоріш за все мова йде про район на південний захід від Севастополя. На що вказує виблиск від водної поверхні Чорноріченського водосховища та вершини Кримських гір.

Втрачений США дрон знаходився впритул до головної бази рф у окупованому Криму / Фото0

Фото з сайту Defence-Express

Таким чином американський дрон дійсно впритул наблизився до бази РФ, при цьому міг вести оптичну розвідку завдяки камерам. У полі зору дрона цілком перебувала не тільки головна військово-морська база рашистів, але й авіабази поряд із Севастополем, зокрема "Бельбек".

Як зазначають у США, MQ-9 Reaper знаходився у нейтральному повітряному просторі тобто мінімум у 22 км від берегової лінії. Водночас навіть якщо дрон й перетнув кордон, то це був би кордон України.
 

Джерело

Новости Крыма