Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини

Сертифіковані спеціалізовані курси капеланів для потреб медицини відтепер спільно запроваджено Волинським медінститутом і Волинською православною богословською академією.

Серед перших слухачів – священнослужителі з Волині, Рівненщини, Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини та Хмельниччини, повідомили у Волинській обласній раді. 

Від імені обласної ради їх привітав заступник голови Григорій Пустовіт.

Проєкт «Клінічне душпастирство» – спільна ініціатива Волиньради, Волинської православної богословської академії та обласного комунального закладу вищої освіти – медінституту. Реалізувати її вперше в Україні вдалося, щойно Міністерство охорони здоров’я внесло до класифікатора професій спеціалізацію «фахівець з вищою немедичною освітою – капелан в охороні здоров’я». 

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини1

Досі священники працювали у медзакладах на волонтерських засадах, а після проходження навчання та отримання сертифікату зможуть претендувати на оплачувану посаду.

Керівник курсів від богословської академії пан отець Назар Бабій, який 20 років служить медичним капеланом в головній волинській клініці, з власного досвіду стверджує: запит на духовну підтримку в лікувальних установах величезний і не тільки серед пацієнтів, а й їхніх родичів та медперсоналу, а надто у теперішні важкі воєнні часи. 

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини2

Якщо ж капелани здобудуть іще й спеціальні знання з основ медицини, то результативність служіння подвоїться, переконаний священник.

Ректор богословської академії, протоієрей Володимир Вакін зазначив: попри те, що курс достатньо насичений і складний, охочих його пройти багато. 

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини3

«Щойно розпочала навчання перша група капеланів, і вже сформували наступну у кількості 20 осіб», — запевнив він.

За словами очільниці Волинського медінституту Тетяни Пастрик, до навчальної програми включено як теоретичну, так і практичну компоненти опанування базовими знаннями з першої домедичної і медичної допомоги, основ фізіології людини, здорового способу життя, інфекційного контролю та біоетики, психології і психіатрії, догляду за пацієнтами, в тому числі паліативними хворими, дітьми і літніми особами, людьми з інвалідністю і залежностями, та багато іншого.

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини4

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт висловив вдячність адміністрації медінституту і богословської академії за реалізацію цього надзвичайно важливого проєкту. 

«Я знаю, як багато ви робите для наших захисників, їхніх сімей, для тих, хто втратив найдорожчих, змушений був залишити рідні домівки, для волонтерів, для усіх, хто шукає розради і підтримки. Вам довіряють, на вас сподіваються. Кожен з вас відчуває цю велику відповідальність, саме тому ви прагнете зробити ще більше. Стати на шлях навчання, опанувати, по суті, ще одну спеціальність – це теж духовний подвиг. Я бажаю вам успіху у цій важливій місії, вона – заради мирного, самодостатнього і впевненого майбутнього нашої країни та її людей», – звернувся Григорій Пустовіт до слухачів курсу. 

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини5

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини6

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини7

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини8

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини9

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини10

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини11

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини12

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини13

Волинь першою розпочала навчання капеланів для потреб медицини14

Джерело

Новости Крыма