Вода на Херсонщині спадає: площа затоплення зменшилася майже вдвічі

На лівобережжі ситуація критична, окупанти не проводять евакуацію.

Росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС і затопили Херсонську область / фото «Суспільне Херсон»

На правобережжі Херсонщини поступово спадає рівень води. Зокрема, площа затоплення зменшилася майже вдвічі. Як повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін, у порівнянні з ранком середній рівень підтоплення зменшився на 27 см та становить 4,45 м. 

«Площа затоплених територій зменшилася практично вдвічі. Вода відійшла з Миколаївки, Львового та Ольгіївки Бериславського району. Підтопленими на правобережжі залишаються 32 населені пункти. Під водою 3 тис. 784 житлових будинків», — розповів він.

За словами Прокудіна, евакуація населення триває, незважаючи на ворожі обстріли, через які сьогодні було поранено двох волонтерів.

Загалом було евакуйовано 2 тис. 699 людей, з яких 178 дітей та 67 маломобільних осіб. «На тимчасово окупованому лівому березі ситуація залишається критичною», — наголосив голова ОВА. 

На Одещину принесло будинки і інші речі з затопленої Херсонщини

Він уточнив, що наразі там затоплено 14 населених пунктів, а евакуацію окупаційна влада не проводить. «Росія діє за століттями відпрацьованим сценарієм з нищення українців», — додав Прокудін.

Підрив Каховської ГЕС — головне

Як відомо, після руйнування дамби російські окупанти взагалі не проводили евакуацію місцевого населення з тимчасово захоплених населених пунктів.

Люди були вимушені сидіти на дахах своїх будинків та очікувати на допомогу. Із деяких населених пунктів, які все ще перебувають під контролем окупантів, людей все ж вдалося врятувати та вивезти українським військовим.

Троє загиблих та десятки постраждалих: в Одесі оголосили траур через нічну атаку росіян У Миколаївській області вода почала відступати, рівень підтоплення знизився на 36 см (фото) Як засудити винних у підриві Каховської ГЕС

Згодом російські загарбники заявили, що евакуюватися можуть лише ті місцеві, які мають російські паспорти.

Джерело

Новости Крыма