Внаслідок підриву Каховської ГЕС загинули шестеро людей: в МВС уточнили данні

Відомо про 10 поранених, серед яких рятувальники та поліцейські.

На Херсонщині 6 загиблих внаслідок катастрофи з підривом Каховської ГЕС  / фото Костянтин Риженко

В Херсонській області вже шість загиблих внаслідок катастрофи після підриву росіянами Каховської гідроелектростанції. Наразі підтопленниими залишаються 46 населених пунктів.

«На жаль, ми маємо 10 поранених, з них три працівника Нацполіції і  два працівника ДСНС. А також шість загиблих внаслідок цієї катастрофи», — повідомив директор департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктор Вітовецький.

За його інформацією, за останню добу рівень води в області знизився майже на 60 см, а загалом з 8 червня — на 1,5 метри. Зараз є підтоплення 46  населених  пунктів в області, це понад 3 800 домогосподарств. Наразі від ДСНС в області задіяно для рятувальних робіт 760 осіб та понад 170 різної техніки. Також працюють підрозділи Нацполіції та волонтери.

В Херсонській області рівень підтоплення знизився на 26 см

За словами Вітовецького, на сьогодні рятувальниками відпрацьовані всі заявки, яких було понад тисяча.

«В принципі, ті локації, які були ризикові, — туди потрапили або представники ДСНС, або інших служб, які задіяні в рятувальних операціях. Разом з тим, не можу сказати, що всі 100% (підтоплених) локацій обстежити. Однак з падінням рівня води буде доступ до  всіх точок і будемо працювати там», — зауважив він.

Щодо ситуації на окупованому лівобережжі Вітовецький сказав, що через постійні обстріли з боку окупантів зараз немає можливості організувати там евакуацію людей.

«Я вже казав про поранених… Працювати далі, ближче до лівого берега – ми будемо вже на лінії прямого вогню окупантів» — пояснив він. 

Зеленський увів у дію санкції проти 180 пов’язаних з Росією осіб: кого стосується Повістки в Україні можуть вручати усім військовозобов’язаним — юрист

При цьому зазначив, що люди з окупованої території, попри ризики та обстріли, намагаються переправитись на правий підконтрольний Україні берег. 

У свою чергу у міністерстві внутрішніх справ України поточнили, що на цей час відомо загалом про шістьох загиблих на Херсонщині та Миколаївщині внаслідок підтоплень територій через підрив Каховської греблі.

«Інформація станом на 13:00. На Херсонщині фактично підтоплено 46 населених пунктів, із них: 32 (3821 будинок) – на підконтрольній Україні території, 14 – на тимчасово окупованій. Евакуйовано 2718 осіб, з яких 190 дітей. Загинуло 5 людей. 35 осіб вважаються безвісти зниклими, з них — 7 дітей», — зазначають у Telegram-каналі МВС.

Троє загиблих та десятки постраждалих: в Одесі оголосили траур через нічну атаку росіян Вода стала отрутою: на Херсонщині заборонять купання, а також вилов і продаж риби Рада проголосувала за збільшення відпустки військовим до 40 днів

Повідомляється, що у Миколаївській області підтоплено 31 населений пункт.

«Евакуйовано 982 особи, серед яких 167 дітей. 1 людина загинула», — інформує МВС.

Підрив Каховської ГЕС — головні новини

Рятувальна опреація триває на Херсонщині та Миколаївщині, які підтоплені внаслідок  підриву окупантами Каховської ГЕС у ніч 6 червня. Підтопленими У Херсонській області залишалися 32 населених пункти (3 821 будинки) на правому березі річки Дніпро та 14 населених пунктів (перебувають на тимчасово окупованій території). 

У Миколаївській області станом на вчора підтоплено 31 населений пункт. Там внаслідок катастрофи загинула одна особа. 

Джерело

Новости Крыма