Віталій Портников: Заручники Путіна

Володимир Путін на тлі Керченського (Кримського) мосту. Ілюстраційний колаж

 

Рубрика «Погляд», спеціально для Крим.Реалії

Після останнього підриву Керченського (Кримського) мосту дедалі більше говорять про те, що російський президент хоче перетворити на заручників своєї війни не лише громадян України, а й власних співвітчизників. Володимир Путін стверджує, що Кримський міст не має військово-стратегічного значення – хоча кожен компетентний військовий експерт скаже вам, що перекидати цим маршрутом війська і техніку, принаймні до останнього часу, було набагато безпечніше, ніж сухопутним «коридором», створеним внаслідок окупації українських територій. Але як створити враження, що Кримський міст є цивільним об’єктом, який не має жодного стосунку до відправки озброєнь на український фронт?

Імітувати його функціонування як цивільного об’єкта, не як маршруту війни, а як маршруту курортного сезону. Можливо, тому російська пропаганда наполегливо і цілеспрямовано переконує громадян Росії їхати відпочивати до Криму – незважаючи на очевидну небезпеку такого маршруту. Можливо, тому зараз на півострові поширюють схеми альтернативного маршруту окупованими територіями – хоча, впевнений, не можуть не розуміти, на яку небезпеку наражають мирних жителів, які мають вирушати з Криму додому фактично через зону воєнних дій.

Люди з одного регіону, куди вже прийшла війна, їдуть відпочивати не до Сочі чи Анапи, а до іншого небезпечного регіону – анексованого Росією Криму. Хто винен у їхній загибелі?

Не скажеш, що ця пропаганда не працює. Думаю, працює, ще й як. Те, що під час вибуху на мосту загинули люди саме з Бєлгородської області, а не з, припустимо, Хакасії чи Новосибірська, багато про що говорить. Для жителів Бєлгородської області війна – не новини з телевізора. Про «бавовни» і в обласномуна центрі, і в інших населених пунктах Бєлгородщини, про рейд на Шебекіно знають усі. Губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков регулярно звертається до мешканців регіону та розповідає про те, що відбувається – зрозуміло, аж ніяк не завжди правду, але про проблеми з безпекою теж говорить. І ось люди з одного регіону, куди вже прийшла війна, їдуть відпочивати не до Сочі чи Анапи, а до іншого небезпечного регіону – анексованого Росією Криму. Хто винен у їхній загибелі?

Впевнений – Володимир Путін. Адже це він розв’язав війну з Україною. Це його пропаганда постійно переконує росіян «не дивитися вгору» і не помічати, що війна, розв’язана російським президентом, позначається і на їх безпеці теж. Це його пропагандисти радять росіянам їхати відпочивати на окуповані території, перетворені їхньою владою на плацдарм для агресії. І це він, певен, прикривається співгромадянами, як живим щитом. Цей щит із мирних жителів має допомогти йому продовжувати війну.

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції

Джерело

Новости Крыма