Віталій Портников: І Шойгу боїться втратити Крим

Сергій Шойгу та Володимир Путін. Колаж

 

Рубрика «Погляд», спеціально для Крим.Реалії

Міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу заявив, що у разі удару по Криму буде удар по «центрах ухвалення рішень». Очільник російського військового відомства вважає, що Крим перебуває поза зоною бойових дій, і удари по військових об’єктах на його території зроблять США та Велику Британію учасниками конфлікту, і в цьому випадку – тільки не намагайтеся шукати логіку – Росія негайно «завдасть удару по центрах ухвалення рішень» на українській території.

У цій заяві, на мою думку, чудово все. Росія і без будь-яких ультиматумів та ударів по території Криму завдає ударів по «центрах ухвалення рішень» і, схоже, пишається цим. Історія з ударом по штаб-квартирі Головного управління розвідки Міністерства оборони України протягом кількох тижнів була чи не найголовнішою темою російських пропагандистів.

Незрозуміло, чому саме удари по Криму мають призвести до таких рішень, а удари по інших окупованих російських територіях – ні, адже з погляду російського конституційного права Крим нічим не відрізняється від Луганської області. Незрозуміло, чому Сергій Шойгу говорить про небезпеку ударів ракет поза зоною проведення «спеціальної військової операції» (так у Росії називають війну проти України – ред.). Що таке загалом ця зона? Якщо «операцію» розпочали для «допомоги» вигаданим у Кремлі «народним республікам», то чому намагалися захопити Київ і Чернігів, чому ухвалили рішення про анексію Херсонської та Запорізької областей? Чому Херсонська область раптом стала «зоною спецоперації», а Крим – ні?

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу

І незрозуміло, чому рішення Кремля про «залучення» США має призвести до ударів по українській території. Якщо Шойгу вважає, що з Росією воюють Сполучені Штати – то, за логікою, і удар потрібно завдавати не по українських, а по американських «центрах ухвалення рішень». А якщо заради перемоги над США та Великою Британією треба бити по Україні, то, гадаю, це навряд чи свідчить про розуміння російським міністром причинно-наслідкових зв’язків.

Володимиру Путіну та Сергію Шойгу, впевнений, не хочеться втрачати Крим як територію політичного міфу та як плацдарм для подальших дій Росії

Але я не поспішав би дорікати міністру оборони Росії в алогічності. Сергій Шойгу, думаю, перш за все, відштовхується від страху. Він боїться, що внаслідок дій української армії Росія може втратити контроль над Кримом і втратити його як плацдарм для нападу на Україну та дестабілізацію ситуації в Чорному морі. Навіть удари по Криму ракетами HIMARS та Storm Shadow можуть значно зменшити шанси Росії на оборону своїх позицій на півдні України і змусити відмовитися від надій на окупацію нових українських регіонів.

Президент Росії Володимир Путін (п) і російський міністр оборони Сергій Шойгу (л)

Володимиру Путіну та Сергію Шойгу, впевнений, не хочеться втрачати Крим як територію політичного міфу та як плацдарм для подальших дій Росії, які у світі вже називають злочинними. Звідси, мабуть, і такі алогічні погрози російського міністра.

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції

Джерело

Новости Крыма