Відсотки за кредитами зміняться: експерт розповів, чого чекати від банків восени

На думку голови правління «Глобус Банку» Сергія Мамедова, у вересні-жовтні умови за більшістю популярних банківських депозитних та кредитних продуктів суттєво зміняться.

Кількість виданих іпотечних кредитів скоро може зрости майже вдвічі, до 900-1000 кредитів на місяць. / фото УНІАН

У вересні-жовтні умови за більшістю популярних банківських депозитів та кредитних продуктів суттєво зміняться.

Ситуація в економіці вперше за 1,5 року війни дає змогу зробити зважені та аргументовані оптимістичні прогнози, йдеться у переданому УНІАН коментарі голови правління «Глобус Банку» Сергія Мамедова. 

«Очікується, що до кінця року ВВП зросте до 2,9%, інфляція не перевищить 10,8%, облікова ставка буде знижена до 20-18%, накопичені потужні міжнародні резерви у $42 млрд. Всі ці фактори спонукатимуть банківський сектор до активного розвитку», — вважає експерт. 

Так, на думку банкіра, у вересні-жовтні умови за більшістю популярних банківських депозитних та кредитних продуктів суттєво зміняться: 

  • середні ставки за «комерційними» іпотечними програмами залежно від умов кредиту (терміну погашення та суми першого внеску) можуть знизитися в середньому на 3-5%; 
  • середні ставки за гривневими депозитами з розміщенням від 3 міс. до 6 міс. будуть знижуватись до рівня 14% з «чистим» прибутком до 6% річних; 
  • середні ставки на гривневі вклади з розміщенням від 6 міс. до 1 року знизяться до 15-16%;
  • середні ставки за автокредитами на нові авто скоротяться на 3-5% — нарахування для клієнтів, залежно від розміру першого внеску та терміну кредиту, складуть до 3-11% річних.

За півтора-два місяці, як прогнозує фахівець, в сегменті іпотечного кредитування комерційні банківські програми потенційно зможуть скласти конкуренцію державній програмі «єОселя», а кількість виданих іпотечних кредитів може зрости майже вдвічі — до 900-1000 кредитів на місяць (для порівняння за даними НБУ, у червні сумарна кількість виданих іпотек за програмою «єОселя» та за власними програмами банків склало 527 кредитів). Також очікується поновлення іпотечних програм в щонайменше в третині банків (наразі активні іпотечні програми діють лише в 5 банках). 

«Звісно наразі неможливо врахувати воєнні ризики, можливі наслідки терористичних атак ворога та їхній вплив на економіку, на суспільні настрої. Проте керівники банків налаштовані досить оптимістично: економіка зараз досить міцна, щоб вдало пройти осінньо-зимовий період», — резюмував Мамедов.

Великий борг — не вирок: експерти розповіли, як Україна розраховуватиметься із кредиторами Фінансова (не)залежність. Як будемо вилазити з боргової безодні Українці потопають у боргах: кому і за що заборгували найбільшеВідсоткові ставки в Україні

У липні правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 25% до 22%, це стало першим зниженням з червня минулого року, коли ставку підняли одразу з 10 до 25%.

За прогнозом директора департаменту роздрібного бізнесу «Глобус банку» Дмитра Замотаєва, до вересня ставки за гривневими депозитами можуть скоротитися із 21% до 19%, в той час, як ставки по доларовим вкладенням зростуть. На думку банкіра, до кінця року розмір облікової ставки може скоротитися до 20%, що, в свою чергу, призведе до зниження ставок за гривневими депозитами для українців.

Джерело

Новости Крыма