«Відпочинок із перчинкою» – активісти про майбутній курортний сезон у Криму

«Відпочинок із перчинкою» – активісти про майбутній курортний сезон у Криму0

 

У Російському союзі туріндустрії поки що бачать три основні проблеми, що перешкоджають успішному проведенню майбутнього курортного сезону в анексованому Криму, і жодна з них не дає навіть натяку на повномасштабне вторгнення армії РФ в Україну. Крим.Реалії вирішили дізнатися у кримських активістів, які, на їхню думку, головні труднощі очікують цього року на курортний сезон на Кримському півострові.

Президент Російського союзу туріндустрії Ілля Уманський розповів, що на сьогодні до основних проблем майбутнього турсезону належать відсутність авіасполучення з Кримом, недостатня кількість поїздів і труднощі під час проїзду через Керченський міст.

«Я спілкувався з міністром з туризму Криму, він повідомляв, що вони проробляють сценарій, як запустити багатосмуговий огляд, щоб забезпечити максимальну пропускну спроможність», – повідомив Уманський.

На його думку, «в Криму курортний сезон буде через те, що більше нема куди», оскільки Краснодарський край перевантажиться ближче до сезону.

Повідомляється, що потяг Москва-Євпаторія відновлює курсування з 3 березня. Він є першим сезонним маршрутом напередодні курортного сезону.

Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) зберіг умови безкоштовного використання пляжних територій до 1 березня 2024 року за укладеними раніше договорами благоустрою, наголосивши на «можливому складному перебігу курортного сезону».

За інформацією служб онлайн-бронювання, Крим наразі зберігає місце у топ-20 напрямків із бронювання житла на майбутній сезон.

«Крим продовжує входити до топ-20 напрямків із бронювання житла на весну-літо 2023 року. А Ялта і Феодосія входять до топ-10 коротких популярних напрямків. Із бронювання квартир – Ялта й Алушта входять до топ-10 популярних напрямків», – розповіла директорка з розвитку та комунікацій великого російського сервісу онлайн-бронювання Оксана Шустикова.

Кримська Новофедорівка після вибухів на військовому аеродромі (фотогалерея) Кримська Новофедорівка після вибухів на військовому аеродромі (фотогалерея) Photo Gallery:

Кримська Новофедорівка після вибухів на військовому аеродромі (фотогалерея)

Курортне селище Новофедорівка (до 1994 року закритий авіагарнізон Саки-4) відходить від пережитого 9 серпня, коли на військовому аеродромі, розташованому поблизу, пролунала серія потужних вибухів у результаті, як стверджують у Міноборони Росії, «детонації кількох авіаційних боєприпасів».

Кримський блогер із Судака Олександр Смолов вірить, що незважаючи на складнощі, росіяни поїдуть на відпочинок до Криму.

«Цей сезон буде проблемним – 100%, якщо це визнають навіть наші керівники. І фінансове становище погіршилося у майбутніх туристів, черга на Кримському мосту зараз ускладнює проїзд, літаки не літають, поїзди ходять не так добре, як хотілося б! Але Крим переживав і найгірші часи – без мосту з поромами, а отже, як пригріє сонечко, все одно любителі моря поїдуть! Влада зараз підтримує малозабезпечених і підприємців, які тимчасово випали з обойми. Часи важкі, але це об’єднує для пошуку рішень. Головна проблема – логістика, але її можна вирішити», – поділився своєю думкою в коментарі Крим.Реалії блогер.

Після кожної полум'яної промови Путіна та патріотичного концерту чекаєш нову хвилю мобілізації… Про морські хвилі поки не думається Анфіса Третьякова

Кримська активістка та поетеса із Сімферополя Анфіса Третьякова зазначає, що головна перешкода для проведення туристичного сезону – це війна.

«Війна – ось найголовніша проблема. Але якщо люди і в Україні примудряються жити, займатися повсякденними справами під безперервними сиренами та бомбардуваннями, то має статися щось справді лякаюче, щоб завадити росіянам приїхати відпочивати на море до Криму. Тим часом після кожної полум’яної промови Путіна та патріотичного концерту чекаєш нову хвилю мобілізації… Про морські хвилі поки не думається», – зазначила в коментарі Крим.Реалії активістка.

Активіст з Алушти Павло Степанченко вважає, що відсутність безпеки стане головною проблемою цьогорічного курортного сезону в Криму.

Поїдуть до Криму лише бюджетники за путівками та любителі «відпочинку з перчинкою», наражаючи своє життя на небезпеку Павло Степанченко

«Жителі Криму чудово розуміють – курортний сезон цього року буде гіршим, ніж навіть у попередній провальний рік. Очевидно одне – у місцевої влади в пріоритеті, насамперед, підготовка до оборони. Поїдуть до Криму лише бюджетники за путівками та любителі «відпочинку з перчинкою», наражаючи своє життя на небезпеку. Адже це очевидно, що жоден батько у здоровому глузді не повезе свою сім’ю та дітей на відпочинок до Криму, оскільки рівень безпеки в Криму маркований як «жовтий», тобто територія, що перебуває під високою терористичною загрозою. Більшість моїх друзів запитують, коли це все закінчиться, весь цей страх. Питання курортного сезону відійшло на другий план. Головна проблема цього року для курортного сезону – його відсутність і виживання курортно-готельних комплексів другий рік поспіль. Очевидно, що не всі витримають це випробування», – прокоментував ситуацію Крим.Реалії активіст.

Російський блогер Олександр Горний, який переїхав до Криму після анексії, впевнений, що «з урахуванням нинішньої ситуації проведення турсезону… вкрай небезпечне, ризики дуже великі, і це треба сприймати як факт». На думку блогера, «цього року туристичного сезону не буде, це вже для Криму та кримських чиновників очевидно, і вони нічого не зробили, щоб хоч трохи покращити ситуацію». Також Горний нарікає, що ціни в Криму вже відсотків на двадцять вищі, ніж у Москві.

У кримському сегменті соцмереж циркулює інформація, що «на західному узбережжі Криму від Окунівки до Заозерного зводять інженерні споруди», у зв’язку з чим «все навантаження відпочивальників буде розподілено на ПБК та східне узбережжя від Феодосії до Алушти».

Курортне життя під зубцями Ай-Петрі: Кореїз та Місхор (фоторепортаж) Курортне життя під зубцями Ай-Петрі: Кореїз та Місхор (фоторепортаж) Photo Gallery:

Курортне життя під зубцями Ай-Петрі: Кореїз та Місхор (фоторепортаж)

Кримське селище міського типу Кореїз і дещо менше селище Місхор, що входить ще з 1958 року до його складу – популярні курортні місця Південного узбережжя Криму

Джерело

Новости Крыма