Ви цього точно не знали: навіщо мити фрукти з содою та оцтом

Деякі люди вдаються до використання соди, в той час як інші вважають за краще просто холодну воду. Давайте розберемося, як правильно мити фрукти та овочі, який метод є більш ефективним і безпечним для нас.

Як правильно мити фрукти — поради / фото ua.depositphotos.com

Для здорового способу життя все більше людей звертають увагу на якість своєї їжі, особливо коли мова заходить про фруктах і овочах. Але що, якщо ми розповімо вам про простий і ефективний спосіб убезпечити свій організм від шкідливих пестицидів? Так, ми говоримо про те, як мити фрукти і овочі за допомогою звичайних, але потужних засобів, які знайдуться в кожному будинку!

Як правильно мити овочі та фрукти — варіанти

Ключовим моментом є гігієнічність процесу. Звільніть фрукти та овочі від зайвого листя та бруду під проточною водою. Скористайтеся губкою або м’якою щіткою, щоб видалити більш щільні забруднення. В принципі, цього достатньо. Однак існують більш вірні способи, як мити овочі і фрукти від паразитів і пестицидів — це сода та оцет.

Чому не можна мити овочі гарячою водою

Важливо розуміти, що гаряча вода може зруйнувати вітамінний склад овочів. Вона також здатна зробити шкірку фруктів менш міцною, що підвищує ризик пошкодження при подальшому зберіганні і транспортуванні. Тому завжди рекомендується використовувати холодну воду для промивання фруктів і овочів. 

Як мити фрукти з оцтом

Оцет — це відмінний засіб для боротьби з шкідливими речовинами, які знаходяться на поверхні фруктів і овочів. 

Як правильно вимити фрукти за допомогою оцту:

  • зробіть розчин з води і оцту в пропорції 1:3;
  • замочіть в ньому продукти на 10-15 хвилин.

Після цього обов’язково промийте плоди під проточною водою, щоб прибрати залишки оцту і нейтралізувати кислий присмак.

Як мити фрукти з магазину за допомогою соди

Напевно багато хто з задавалися питанням, чи потрібно мити фрукти з содою. Використання соди для очищення фруктів і овочів має свої переваги. Сода є природним очищувачем, який допомагає видаляти залишки пестицидів і бруду з поверхні продуктів.

Ніколи не розламуйте таблетки: ось, чому не можна цього робити Точно не зацукриться: 3 важливих правила при готуванні варення Це роблять 99% людей: названо причину, звідки беруться таргани у чистій квартирі

Порядок дій, як правильно мити овочі і фрукти содою

Для бездоганної очищення продуктів рекомендується використовувати розчин соди, розведеної в прохолодній воді. Підготуйте ємність, наповніть її водою, і додайте соди в пропорції 1:10. Ретельно перемішайте, забезпечуючи повне розчинення соди. Обережно помістіть свіжі фрукти та овочі в приготований розчин на кілька хвилин. Потім промийте їх прохолодною водою, щоб повністю усунути залишки соди і насолодитися бездоганним смаком та свіжістю продуктів.

Порада, як позбутися від черв’яків в черешні. Для цього просто замочіть ягоди на кілька годин у солоній воді. Ви будете здивовані, але через деякий час на поверхню спливе безліч білих черв’ячків.

Тепер ви знаєте, чи можна мити фрукти содою. Незалежно від обраного методу, головне — стежити за чистотою і безпекою продуктів перед їх вживанням.

До слова, раніше УНІАН розповідав, що не можна їсти в спеку.

Джерело

Новости Крыма