Великобританія заплатить найвищі відсотки за держборгом за 28 років — The Telegraph

У 2023 році казначейство витратить 110 мільярдів фунтів стерлінгів на відсотки за боргом, що еквівалентно 10,4 відсотка від загального обсягу державних доходів.

Близько чверті державного боргу Великобританії складають так звані індексовані облігації, виплати за якими коливаються відповідно до інфляції / фото depositphotos.com

Великобританія цього року може зіткнутися з найвищими відсотковими платежами за боргом з 1995 року, оскільки стрімке зростання цін збільшує вартість її боргу, пов’язаного з інфляцією.

Як повідомляє The Telegraph, згідно з прогнозом рейтингового агентства Fitch, у 2023 році казначейство витратить 110 мільярдів фунтів стерлінгів на відсотки за боргом, що еквівалентно 10,4 відсотка від загального обсягу державних доходів.

Відсоток є найвищим серед усіх країн з високим рівнем доходу, що ставить Великобританію на перше місце вперше з 1995 року.

Близько чверті державного боргу Великобританії складають так звані індексовані облігації, виплати за якими коливаються відповідно до інфляції.

Італія має наступну за величиною частку з 12%, більшість країн мають менше 10%.

Ед Паркер, глобальний керівник дослідження для суверенних і наднаціональних компаній в Fitch, зазначив: «У нас був дуже сильний інфляційний шок, який негативно впливає на державні фінанси і, очевидно, є ключовим фактором суверенного кредитного рейтингу».

Війна в Україні та позиція Великої Британії

Велика Британія надає підтримку Україні з перших днів російського вторгнення.

Єврокомісія просить у країн-членів ЄС 50 мільярдів євро на підтримку України «Очікуємо найближчим часом»: Шмигаль розповів, який транш Україна отримає від МВФ Поки не заплатять за збитки Україні: Великобританія оголосила, що не зніме санкції з РФ

Британія погодилася першою надати Україні далекобійну зброю і стала разом з Нідерландами засновниками так званої «авіаційної коаліції».

У липні 2023 року Великобританія передала Україні на 184 тисячі артилерійських снарядів більше, ніж планувалося.

Також повідомлялося про те, що Великобританія надасть Україні пакет підтримки на $65 мільйонів.

У липні 2023 року у Великобританії з’явилася вулиця імені Зеленського. 

Джерело

Новости Крыма