Українську національну валюту гривню важко віднести до переліку найбільш стабільних грошових одиниць світу, адже з часу її впровадження в грошовий обіг вартість гривні по відношенню до американського долара зменшилась більше як в 23 рази. Саме тому більшість українців намагаються диверсифікувати свої заощадження, конвертуючи гривні у долари та євро і використовуючи окрім гривневих депозитних вкладень також валютні депозити. На сьогодні валютний депозит, який можна оформити в АТ «Банк Кредит Дніпро», належать до найбільш легких та зрозумілих для пересічних громадян способів заощадження, які не вимагають спеціальної фінансової грамотності та практично позбавлені ризиків – всі депозити на період дії військового стану в Україні захищені не тільки банком, але й Державним фондом гарантування вкладів, який забезпечує 100-відсткове повернення депозиту незалежно від його суми.
Які види банківських депозитів є доступними на сьогодні
Проценті ставки за депозитними вкладами (особливо у валюті) сьогодні є надто великими, але пасивний дохід, який отримує власник коштів за депозитним договором є гарантованим і не вимагає від вкладника жодних фінансових ризиків. Пересічні українці можуть самостійно обирати вид банківського вкладу з врахуванням:
- валюти – грошової одиниці в якій буде оформлено депозит. В даному випадку потрібно зважати на валюту, в якій зберігаються власні заощадження: якщо це гривня, то краще її покласти на депозит без конвертації, адже в іншому випадку вкладник може втратити певну частину коштів під час обміну готівкової чи безготівкової гривні на долари або євро. Якщо заощадження зберігаються у доларах чи євро не варто їх обмінювати на гривню, навіть за умови, що процентні ставки по гривневих депозитах є значно вищими в порівнянні з валютними;
- строковості депозиту. За умовами строкового депозиту (валютного чи гривневого) власник коштів не має можливості розірвати договір достроково (за виключенням певних форс-мажорних ситуацій), в той час вклади (депозити) безстрокові повертаються власникові на його першу вимогу (зазвичай процентні ставки за вкладами до запитання є значно нижчими від доходу, який виплачується за строковими депозитами). Термін строкового депозиту чітко обумовлюється в договорі та може складати від одного до 24 місяців;
- порядку виплати відсотків (доходу), які виплачуються за умовами депозитного договору. Банки пропонують декілька способів виплати відсотків, включно з щомісячною виплатою, нарахуванням та виплатою відсотків по закінченню терміну дії депозитного договору або капіталізацією відсотків, які по мірі їх нарахування додаються до тіла депозитного вкладу та виплачуються по завершенні депозитної угоди.
Деякі з переваг валютних вкладів
Диверсифікація грошових заощаджень, які зберігаються у різній валюті (найчастіше – в гривні, доларах та євро), дозволяє власникам коштів захистити їх від інфляції, а розміщення коштів на депозиті в банку – дозволяє примножити їх завдяки отриманню пасивного та гарантованого доходу. Валютні депозитні вклади можна (і варто) робити навіть у незначній сумі – більшість банків, в тому числі АТ «Банк Кредит Дніпро», приймають на депозит кошти в сумі 100 USD, 100 EUR, в той час, як для інвестиції в нерухомість чи для придбання банківських дорогоцінних металів знадобляться значно більші суми у валюті.
Крім того, валютні депозити, які і всі кошти банку, надійно захищені, а вкладник не витрачає жодних зусиль щодо їх надійного збереження та отримує передбачений депозитною угодою гарантований пасивний прибуток.