В Україні розпочали розробку кластерних концепцій управління відходами

В Україні розпочали розробку кластерних концепцій управління відходами

У межах проєкту міжнародної технічної допомоги розпочалася розробка кластерних концепцій управління відходами для регіонів України. Перша концепція буде реалізована для Ужгородського кластера в Закарпатті.

Про це повідомляють у Міндовкілля. 

В Україні розпочали розробку перших кластерних концепцій управління відходами для регіонів України, зокрема для Ужгородського кластера в Закарпатській області. Проєкт реалізовують у межах міжнародної технічної допомоги «Посилення спроможності регіональних та місцевих органів влади для впровадження та застосування законодавства ЄС у сферах захисту навколишнього середовища, протидії кліматичним змінам та розвитку інфраструктурних проєктів» (APENA3), який фінансується Євросоюзом

Ужгородський кластер охоплюватиме три субкластери: Ужгородський, Перечинський та Чопський. Наразі триває аналіз існуючої системи управління відходами та прогнозування обсягів утворення відходів на наступні 10 років. За прогнозами експертів, до 2034 року кількість населення цього кластера, включаючи внутрішньо переміщених осіб, може досягти 285 тисяч осіб, а обсяги утворення відходів – близько 144 тисяч тонн на рік.

Основна частина відходів (60%) генерується Ужгородською міською територіальною громадою. Для покращення управління відходами на території кластера планується створення кількох інфраструктурних об’єктів, таких як сортувальна станція, підприємство механіко-біологічного оброблення та сучасний полігон. 

Також розглядається можливість створення ТЕЦ на відновлювальному паливі з відходів (RDF). У Перечинській та Чопській громадах планується розміщення сміттєсортувально-перевантажувальних об’єктів.

До 2034 року в Ужгородському кластері планується створення мінімум 16 пунктів роздільного збирання побутових відходів, що значно покращить екологічну ситуацію та ефективність управління відходами в регіоні.

Кластерна система управління відходами сприятиме підвищенню стійкості та конкурентоспроможності підприємств, які здійснюють операції з управління відходами, а також зробить їх більш привабливими для інвестицій.

 

Джерело

Новости Крыма