В Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбулася презентація соціологічного дослідження «Кримськотатарська громада материкової України: стан і виклики».
Про це повідомляє Радіо Куреш.
Захід, організований Кримськотатарським культурним центром «Куреш» спільно з Radio Kuresh за підтримки Європейського фонду за демократію (EED), став першим кроком до глибокого аналізу самоідентифікації кримських татар в умовах окупації Криму, вимушеного переселення та збереження культурної спадщини.
Читати також: Презентація унікального календаря в Херсоні: історія Криму та кримськотатарського народу
Дослідження охопило ключові аспекти життя кримськотатарської громади на материковій Україні: самоідентифікацію, виклики асиміляції, збереження мови, релігії, пам’ять про Депортацію, освітні потреби та бачення майбутньої автономії Криму.
Учасники – науковці, активісти, журналісти, студенти – обговорили стратегії підтримки ідентичності в умовах війни, розвитку мови та культурної політики.
Директор з розвитку ККСЦ «Куреш» Ібрагім Сулейманов підкреслив: «Це дослідження – дзеркало, яке відображає, ким ми є, чого прагнемо і що нас турбує. Наше завдання – зробити ці дані корисними для розвитку громади».
Читати також: «Будь-яке намагання легітимізувати окупацію Криму є зрадою пам’яті жертв геноциду», – заявив Меджліс кримськотатарського народу
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров наголосив на необхідності адаптації інституцій до нових реалій: «Меджліс має оновлюватися, щоб відповідати сучасним викликам».
Автор дослідження, доцент Херсонського державного університету Микола Гоманюк, зазначив: «Робота була складною через політизованість теми та різноманітність думок. Але результати надихають шукати нові шляхи збереження кримськотатарської ідентичності».
Дискусія відбулася у відкритому форматі, із активною участю аудиторії.
Читати також: Історія Криму у двомовному виданні: презентація книги «Календар пам’яті» про Крим