В СБУ повідомили, хто в Криму допоміг росіянам депортувати понад тисячу українських дітей

З окупантами добровільно співпрацювала власниця турагенції, зазначили у Службі безпеки України.

У СБУ розкрили подробиці депортації українських дітей росіянами / фото facebook.com/SecurSerUkraine

Про підозру повідомили підприємниці з Криму, яка допомогла окупантам депортувати понад 1000 українських дітей із захоплених територій.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України. Зазначається, що у ході слідчих дій задокументовано факти насильницького вивезення окупантами більше 1 тис. українських дітей з тимчасово окупованих районів на півдні та сході України. Неповнолітніх вивозили до Севастополя протягом вересня-жовтня минулого року під виглядом «добровільної евакуації».

Серед потерпілих — сироти і сотні дітей, батьки яких були незаконно затримані окупантами на спробі виїхати із зони бойових дій.

«Для забезпечення депортації неповнолітніх російські загарбники залучили власницю однієї з кримських туристичних агенцій. Саме вона добровільно погодилася допомогти окупантам примусово вивезти дітей з Херсона, Мелітополя, Донецька, Луганська та Макіївки на територію тимчасово окупованого півострова. Для цього виділила автобуси і забезпечила подальше розміщення депортованих дітей на базі соціальних об’єктів у Криму», — інформує СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили власниці турфірми про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Наразі вона переховується на тимчасово окупованій території півдня України.

Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Звільнення Криму: у Зеленського розповіли про можливу пропозицію Росії Арестович назвав завдання найбоєздатнішого угруповання РФ в Україні (відео)

Депортація українських дітей росіянами — що треба знати

Як повідомляв УНІАН, станом на 28 березня, згідно з даними Національного інформаційного бюро, до РФ депортовано 19 тис. 514 українських дітей. Також відомо, що на тимчасово окупованій території та в Росії перебувають близько 4 тис. 390 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

17 березня Міжнародний кримінальний суд Гааги видав ордери на арешт російського президента Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини в РФ Марії Львової-Бєлової. Лідера росіян та Львову-Бєлову підозрюють у тому, що вони особисто винні у незаконній депортації українських дітей.

Джерело

Новости Крыма