ФОТО
В Острозі відкрили спільний обладнаний робочий простір – коворкінг.
Спеціальний «вільний офіс», обладнаний комп’ютерною технікою, швидкісним інтернетом і всім необхідним для роботи, запрацював 27 грудня. Участь в урочистому відкритті взяли працівники Острозької міськради, представники партнерських громадських організацій, активісти й журналісти.
Розпочала презентацію коворкінгу Анастасія Андрюханова, адміністраторка «вільного офісу».
«Ідея коворкінгу є не новою для Європи та набуває дедалі більшої популярності в України. Як ви бачите, це – спільний простір, де люди зможуть працювати за спеціально обладнаними окремими робочими місцями. Ми маємо надію, що коворкінг в Острозі буде не тільки робочим місцем, а й центром, де народиться багато нових проєктів», – сказала Анастасія Андрюханова на початку презентації.
З вітальним словом до присутніх звернулася заступниця острозького міського голови Ольга Логвін, яка підкреслила, що коворкінг в Острозі виник завдяки активній співпраці громадськості, бізнесу та влади.
«Дві активні громадські організації Острога – «Центр суспільних перетворень» і «Єдність. Енергія. Сила» – об’єдналися і завдяки щедрій підтримці ГО «Крим SOS», залученості бізнесу й підтримці влади створили коворкінговий простір. І відтер упродовж двох років відповідного до підписаного меморандуму тут зможуть знайти робочий прихисток усі жителі нашої громади, у тому числі й вимушено переміщені особи, які потребують робочого місця – тимчасового чи постійного. Наразі коворкінг працюватиме за графіком міської ради – від 8 до 17 години. Та ми працюватимемо над тим, щоб «вільний офіс» був доступний у всі дні тижня», – наголосила Ольга Андріївна.
Увазі присутніх представили відеопрезентацію про створення коворкінгового простору.
Представники донорської організації «Крим SOS» Сергій Березинський і Олександр Будяк у вітальному слові підкреслювали, що коворкінг – це не тільки місце для роботи, а й «центр народження» ідей, співпраць, проєктів; дякували всім причетним до відкриття; наголошували, що «вільний офіс» максимально відкритий для всіх охочих, а також – інклюзивний.
Юрій Устимчук, очільник ГО «Центр суспільних перетворень», розповів, що це не перша спроба організувати в Острозі «вільний офіс». Але попри численні проєкти досі не вдавалося втілити задумане. Тепер у місті є коворкінг, який має стати своєрідним центром залучення жителів громади до суспільного розвитку.
Ольга Стецюк, начальниця відділу проєктної та інвестиційної діяльності розповідала про команду, яка працювала над створенням коворкінгу, про зародження ідеї «вільного офісу»; про те, що в Острозі проживає близько 1800 вимушено переміщених осіб, яким надзвичайно потрібно мати місце для роботи, навчання чи заходів.
Також Ольга Володимирівна підкреслила, що простір доступний для людей з інвалідністю, наголосила, що тут можна не тільки працювати, а й організовувати різні заходи.
Очільниця ГО «Єдність. Енергія. Сила» Лариса Іванова говорила, що простір потрібний і актуальний для різних верств населення, що його використовуватимуть і членкині названої громадської організації для навчання та заходів.
Директор центру зайнятості Володимир Степанюк підкреслив, що радіє появі такого центру в Острозі.
«Раніше я помилково вважав, що коворкінг – це своєрідний комп’ютерний клуб: прийшов, попив кави, посидів, пограв, пішов. Насправді це місце і для професійного навчання, і для віддаленої роботи, і для спілкування», – сказав пан Володимир.
Володимир Степанюк також говорив, що спільно з центром зайнятості планують збільшити кількість робочих місць і розширити спектр послуг, які можна отримати у «вільному офісі», а також прагнуть проводити розмаїті освітні тренінги, зустрічі, консультації – очно та онлайн.
«Ми створили не тільки простір, а місце зустрічі однодумців, де ми зможемо проводити заходи, розвиватися, креативити й будувати проєкти», – наголосила Анастасія Андрюханова.
Після цього пані Анастасія запропонувала присутнім побрейнштормити й запропонувати творчі та інтелектуальні чи освітні заходи, які присутні хотіли б провести у «вільному офісі». Присутні пропонували організовувати в коворкінгу творчі зустрічі та майстер-класи, зокрема заходи арттерапії, співаночки чи вечори поезії, вивчати комп’ютерну грамоту й медіаграмотність, проводити курси ознайомлення зі штучним інтелектом, продажів через інтернет; додати заходи інтелектуального дозвілля, як-от, вікторини чи турніри з настільних ігор тощо. Також звучали пропозиції на базі простору утворити певні клуби за інтересами та проводити в залі засідання тих чи тих організацій.
Насамкінець коворкінг доброю енергетикою заповнювала Аліна Ревенко, майстриня йоги, мандрівниця, тренерка, також доповнивши загальний список побажань пропозицією організовувати медитативні заходи, спрямовані на боротьбу зі стресом тощо.