В грудні Німеччина була за півкроку від держперевороту: з’явилися шокуючі деталі

Заколотники намагалися отримати підтримку від Росії.

Заколотники планували взяти штурмом Бундестаг / фото ua.depositphotos.com

Група німецьких праворадикалів, що планувала державний переворот у грудні минулого року і була знешкоджена силами поліції, зверталася до Росії за підтримкою своїх дій. Про це повідомляє видання Bild, яке отримало доступ до матеріалів судової справи, що зараз слухається в закритому режимі.

У грудні 2022 року німецька поліція провела найбільшу в історії сучасної Німеччини антитерористичну операцію. Тоді правоохоронці викрили змову, на чолі якої стояв 71-річний аристократ Генріх фон Ройсс. Він створив праворадикальне угруповання «Громадяни Рейху» (Reichsbürger), метою якого було повалення республіканського ладу, арешт провідних політиків і відновлення монархії.

Як свідчать матеріали судової справи, заколотники планували взяти штурмом будівлю Бундестагу (німецького парламенту) та казарми Бундесверу (армії). Для цього вони заздалегідь придбали зброю та та планували задіяти в повстанні близько 4-5 тисяч людей. Однак поліцейські змогли випередити заколотників на одну добу і зірвали заколот в останню мить.

Німеччина планує модифікувати ракети Taurus перед можливою відправкою їх Україні — Reuters У Німеччині затримано військового офіцера за підозрою у шпигунстві на користь Росії Німеччина підтвердила передачу Україні крупної партії танків Leopard 1

Документи також свідчать, що один із організаторів заколоту на ім’я Франк Р. заздалегідь звертався до генерального консульства Росії у Лейпцигу з питанням, чи готовий Кремль «підтримати німецькі групи опору». Віце-консул призначив йому зустріч на 8 грудня, але в той день Франк вже був заарештований. 

Крім того, на контакт із російськими дипломатами намагався вийти через свою дружину і сам Генріх фон Ройсс, який стояв на чолі заколоту.

Спроба перевороту в Німеччині

Як писав УНІАН, 7 грудня минулого року у Німеччині заарештували кілька десятків осіб, підозрюваних у підготовці держперевороту. Обшуки охопили 130 об’єктів нерухомості, що належать 52 підозрюваним в 11 землях Німеччини.

За даними прокуратури, терористична організація була створена не пізніше кінця листопада 2021 року і поставила собі за мету повалити існуючий державний лад в Німеччині, замінивши його своєю «формою держави».

Підозрювані планували створити 280 озброєних підрозділів по всій Німеччині, яким було б доручено «арештовувати та страчувати» людей після держперевороту. У землях Саксонія, Тюрінгія та Баден-Вюртемберг вже були зроблені конкретні приготування.

Джерело

Новости Крыма