В Австрії заявили, що транзит зброї для України не порушує їх нейтралітет

Країна зобов’язана виконувати відповідне рішення ЄС.

Австрія зберігає нейтралітет у питанні війни в Україні / фото REUTERS

Австрія не постачає зброю Україні, однак не перешкоджає її транзиту через свою територію.

Міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг в інтерв’ю телеканалу ORF сказав, що це не порушує їх нейтралітет, пише Укрінформ. За його словами, транзит матеріалів військового призначення передбачений спільним рішенням ЄС, Австрія зобов’язана його виконувати.

«Існує рішення спільної зовнішньої і політики безпеки, яке не тільки дозволяє ці перевезення в Україну. Це означає, що ми пов’язані цим рішенням. І з моменту підписання Амстердамського договору, і з моменту реформи федеральної Конституції майже 20 років тому, ці заходи в рамках ЄС підпадають під дію нейтралітету. Це означає, що немає ніякого протиріччя», — пояснив.

Позиція Австрії у війні

Минулого літа стало відомо, що Угорщина та Австрія — єдині країни Європейського Союзу, які відмовилися передати Україні зброю для захисту від російського вторгнення.

Туреччина не пропускає в Чорне море два українські тральщики: названо причину Президент Сербії побачив зв’язок між наступом ЗСУ і заворушеннями в Косово У США на вечірці для сусідів розстріляли 30 осіб, двоє померли (відео)

У січні вони підтвердили це рішення, сказавши, що хочуть запобігти «подальшій ескалації». При цьому вони пообіцяли продовжувати надавати гуманітарну допомогу біженцям з України.

Нагадаємо, що на початку повномасштабної війни австрійський канцлер Карл Нехаммер приїжджав до Москви на зустріч з Путіним. Після цього він сказав, що налаштований песимістично — за його словами, російський диктатор «перейшов до військової логіки».

У лютому президент Володимир Зеленський заявив, що Австрія надала Україні допомогу в обсязі майже 200 мільйонів євро. 

Джерело

Новости Крыма