В Атлантичному океані знайшли понад 1000 бочок із ядерними відходами

В Атлантичному океані знайшли понад 1000 бочок із ядерними відходами

Міжнародна експедиція виявила понад тисячу бочок із радіоактивними відходами у північно-східній частині Атлантичного океану. 

Вчені досліджують їхній стан і загрозу для екології, пише BILD.

У північно-східній частині Атлантичного океану міжнародна група дослідників зафіксувала понад 1000 затоплених контейнерів з радіоактивними відходами. За словами представниці французької наукової установи CNRS, експедиція стартувала в червні з порту Брест на дослідницькому судні L’Atalante.

Мета експедиції – перевірити стан затоплених відходів, з’ясувати ризики витоку радіоактивних речовин та оцінити вплив на морське середовище. У дослідженні задіяно 21 вченого, які за допомогою автономного підводного робота Ulyx, оснащеного 3D-камерою і системою ехолокації, збирають дані, проби води, донного осаду й організмів.

Практика скидання ядерних відходів у Світовий океан тривала з 1950-х до початку 1990-х років. До 1993 року вважалося, що океанічні глибини можуть безпечно вміщати такі небезпечні матеріали. Найбільше сміття було затоплено в геологічно стабільних, глибоководних районах, далеко від узбережжя.

За оцінками експертів, у цій частині Атлантики може знаходитись до 200 тисяч таких бочок. Деякі з них залягають окремо, інші – скупченнями. Дослідники наголошують: повна карта розміщення та технічний стан контейнерів поки що залишаються невідомими.

Результати місії мають допомогти визначити масштаби потенційної загрози для океанічної екосистеми та сформувати рекомендації щодо міжнародного контролю за такими об’єктами.

 

Джерело

Новости Крыма