«Українська перемога полягає в тому, щоб повернути Крим» – колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен під час спілкування зі ЗМІ в Офісі президента України. Київ, 13 вересня 2022 року

 

Якщо світ прийме збереження окупованого Криму у складі Росії, це стане надзвичайно небезпечним сигналом для всього світу. У цьому переконаний колишній генеральний секретар НАТО і прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен, пише Українська служба «Голосу Америки».

Росія порушила власноруч підписаний договір про визнання кордонів України (включно з Кримом) в обмін на ядерне роззброєння України, нагадав Фог Расмуссен.

Він також додав, що Крим мусить повернутися до України, інакше це стане сигналом для інших агресорів: «Вони зможуть прийти до висновку – якщо Путіну можна забрати Крим, отже, я можу забрати Тайвань».

Крим – це територія України. Тому мені байдуже, як Путін на це реагуватиме Андерс Фог Расмуссен

Расмуссен вважає, що для президента РФ Володимира Путіна дуже важливим є збереження окупації Криму, але водночас він наголосив: «Ми не повинні боятися реакції Путіна. Він, звичайно, відреагував би – військовою силою і дуже жорстко. Але чому це повинно зупиняти нас?»

«Крим – це територія України. Тому мені байдуже, як Путін на це реагуватиме, але для мене українська перемога полягає в тому, щоб повернути Крим», – заявив Андерс Фог Расмуссен.

Андерс Фог Расмуссен (праворуч) під час відвідин міста Ірпінь Київської області, сильно зруйнованого під час масштабного вторгнення Росії в Україну, 1 липня 2022 року

Звертаючись до американців, Фог Расмуссен сказав: «Коли я чую аргумент американців, мовляв, слід зменшити допомогу Україні, бо ми потребуємо ресурсів, щоб захищати Тайвань, то я хочу сказати: насправді ці два конфлікти надзвичайно пов’язані. Допомагаючи захистити Україну, ми також стримуємо атаку на Тайвань».

Наведені заяви Андерса Фог Расмуссена були озвучені під час онлайн-дискусії Атлантичної ради США, що стосувалася зусиль Заходу зі створення гарантій безпеки для України та стратегії підготовки до саміту НАТО в липні. Участь у дискусії взяв і керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Донбас – це Україна, Крим – це Україна. Я знаю, що наші партнери поважають цю нашу позицію Андрій Єрмак

Відповідаючи на питання, чи є повернення Криму ціллю контрнаступу, Єрмак сказав: «Ми дуже відкриті щодо наших цілей. Ми казали неодноразово, що наша перемога – це повернення всієї території України у її міжнародно визнаних кордонах. Донбас – це Україна, Крим – це Україна. Я знаю, що наші партнери поважають цю нашу позицію, і я особисто ніколи не чув, щоб хтось із них намагався говорити з нами про будь-який компроміс щодо цього. Наша позиція дуже чітка і дуже принципова, тому ми готові слухати усі пропозиції, які враховують нашу територіальну цілісність, наш суверенітет і нашу незалежність».

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак (ліворуч) та колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен під час спілкування зі ЗМІ. Київ, 13 вересня 2022 року

Як повідомляв «Голос Америки», 21 червня Комітет із закордонних справ Палати представників США підтримав Проєкт резолюції, що закликає уряд надати Україні ракети великої дальності ATACMS. У документі, серед іншого, мовиться, що іранські дрони, які атакують українську цивільну інфраструктуру та розташовані в окупованому Криму, перебувають у радіусі дії ракет ATACMS.

Джерело

Новости Крыма