Україна вшановує пам’ять жертв черкеського геноциду

Пам’ятник жертвам черкеського геноциду. Світлина Рефат Чубаров

Щороку 21 травня вшановується пам’ять жертв черкеського геноциду  — масового  винищення черкесів російською імперією на Кавказі у ході Великої Кавказької війни 1763—1864 років.

Про це на сторінці у соцмережі фейсбук повідомив Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він наголосив, що внаслідок цього злочину черкесів на своїх землях залишилося лише 3-5 % від чисельності, що була на початку російського вторгнення.

Дев’ятого  січня 2025 року Верховна Рада України схвалила Постанову  «Про визнання геноциду черкеського (адизького) народу, вчиненого російською імперією», якою визнала масове знищення черкеського (адизького) народу та його насильницьке вигнання з історичної батьківщини, вчинені російською імперією під час Кавказької війни 1763-1864 років, геноцидом.

«Відродження поневолених російською імперією народів та їхнє  майбутнє на власних землях можливе лише з розпадом російської федерації»,– наголосив Рефат Чубаров.

«Пам’ятаємо про жертви геноциду черкеського народу!

Висловлюємо  щирі співчуття черкеському народу у зв’язку з вчиненим російською імперією геноцидом .

Закликаємо  іноземні держави та міжнародні організації визнати масове знищення черкесів та їх насильницьку депортацію геноцидом черкеського народу.

Свободу черкеському народу!», – написав  Голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Черкеси (самоназва — адиґе) — народ, який говорить на адигських діалектах абхазо-адизької мовної групи, автохтонний народ Північного Кавказу, загальна назва єдиного народу, що включає адигейців, кабардинців, черкесів і шапсугів.

Читати також: Крим: спротив, що народжує свободу

Світлина: Рефат Чубаров

Світлина: Рефат Чубаров

Джерело

Новости Крыма