Партнерство між Україною та Естонією у галузі зеленої енергетики, цифрових екосистем і сталого відновлення значно зміцнюється – сторони визначили низку спільних ініціатив на українсько-естонському форумі з чистих технологій.
Про це повідомляє Міндовкілля.
Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук взяла участь у форумі «Чисті технології, зелена енергетика та енергетика України та Естонії», який став платформою для поглиблення двостороннього співробітництва. У заході також взяли участь
Міністр енергетики та навколишнього середовища Естонії Андрес Сутт, заступник Міністра енергетики України Микола Колісник, голова Комітету Верховної Ради України Олег Бондаренко, а також представники урядів, бізнесу та експертних кіл обох країн.
На форумі обговорили майбутні напрями співпраці у сфері екологічної політики, кліматичної адаптації, водозабезпечення, цифрового моніторингу довкілля, реформування екологічного контролю та відновлення екосистем.
Під час двосторонньої зустрічі з Андресом Суттом, Світлана Гринчук підкреслила важливість зеленого курсу у післявоєнному відновленні України, зазначивши, що країна прагне побудувати сучасну інфраструктуру на засадах енергоефективності та ресурсозбереження.
Сторони також обговорили потенціал цифрових рішень Естонії у сфері водного моніторингу та управління лісовим господарством, які можуть бути адаптовані в Україні. Водночас, естонські фахівці виявили зацікавлення українськими діджитал-інструментами.
Минулого року Естонія вже виділила 1 мільйон євро на кліматичні та екологічні ініціативи в Україні, зокрема допомогла у фіксації злочинів проти довкілля. Це, за словами міністра, є свідченням готовності Естонії підтримувати реформи в Україні.
Серед майбутніх напрямів співпраці – розвиток технологій розмінування, інфраструктури водопостачання, відновлюваної енергетики, сміттєпереробки та участь естонських компаній у програмі «LIFE». Міністерка наголосила, що саме інновації приватного сектору можуть стати рушієм «зеленої» трансформації України.