Угорський уряд разом із бюлетенями для «опитування» угорців про членство України в ЄС поширив свої контраргументи, які ґрунтуються на маніпуляції та відвертій брехні.
Про це повідомляє «Європейська правда».
Речник угорського уряду Золтан Ковач у суботу анонсував, що угорцям почали розсилати бюлетені для «опитування» разом із інформаційним листком, де викладені сім «ризиків» вступу України в ЄС з позиції Будапешта.
Перший ризик полягає в тому, що в разі членства України Угорщина нібито втратить фінансування ЄС, «а всі гроші підуть в Україну» (чому «всі», не пояснюється).
«Крім того, Брюссель закликає до величезних спільних запозичень, що зазначає, що ми всі разом станемо боржниками через вступ України», – ідеться у відео угорського уряду (де так само не пояснюють, про які запозичення йдеться і як вони повʼязані з Україною).
Інші «ризики», на думку Угорщини, повʼязані з тим, що Україна – величезний виробник сільськогосподарської продукції, тож після вступу «всі фонди ЄС підуть українським фермерам», а європейський ринок буде «відкритий для низькоякісних, генетично модифікованих українських товарів».
При цьому уряд Угорщини ігнорує той факт, що вступ у Євросоюз вимагає від України ухвалення всіх європейських норм, зокрема й у сфері сільського господарства, тому ця заява є відвертою неправдою.
Також речник угорського уряду бездоказово стверджує, що Україна ще «до війни» була «центром наркотрафіку і організованої злочинності у Східній Європі», тому «вступ у ЄС відкриє для української мафії вʼїзд до Європи, а отже, й Угорщини».
Інші аргументи Будапешта полягають у тому, що після вступу України в ЄС українці як дешева робоча сила «загрожуватимуть робочим місцям і пенсіям» у Євросоюзі.
Також українці загрожуватимуть громадському здоровʼю, бо «в Україні відсутня обов’язкова вакцинація» (насправді обовʼязкова вакцинація в Україні є), а ще «поспішний вступ України до ЄС» поставить під загрозу виплату так званої 13-ої пенсії урядом Орбана.
Нагадаємо, «опитування» на початку березня анонсував премʼєр Угорщини Віктор Орбан, уже тоді визнавши, що воно відбуватиметься у форматі «національних консультацій».
Такі опитування насправді не мають юридичної сили, а в них фактично бере участь незначна (до 30%) частка угорських виборців. Водночас уряд Орбана часто посилається на результати таких опитувань як на доказ, що його політика має підтримку громадян.