У Нідерландах прокоментували право ЗСУ воювати на F–16 за повернення Криму

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що поки Україна використовує надану їй зброю для самооборони, вона має право застосовувати її так ефективно, як може.

Так в інтерв'ю "Європейській правді" вона прокоментувала можливість використання літаків F-16 для повернення Криму.

"У нас позиція однозначна: ми ніколи не визнавали анексію Криму. Україна є точно такою, якою вона була у 1991 році, коли ви відновили свою незалежність. Це не змінилося ані після 2014 року, ані у 2022 році", – наголосила Оллонгрен.

"Ми підтримуємо ваше право на самооборону. Ми підтримуємо вашу територіальну цілісність, визнану багатьма країнами світу", – додала вона.

Міністерка наголосила, що саме Україна веде війну, а відтак саме Україна має вирішити, як саме і як довго вона воюватиме.

"Коли ми надаємо Україні літаки та системи озброєння, то ми робимо це, знаючи, що ви використовуєте їх для самооборони і що ви поважаєте правила ведення війни, які діють і для вас, і для нас.

І поки йдеться про те, що ви використовуєте зброю для самооборони, ви маєте право використовувати її так ефективно, як ви можете", – сказала Оллонгрен.

Водночас вона наголосила, що Нідерланди ще не визначили остаточно умови передачі літаків.

"Однак поки йдеться про дії вашої армії у межах самооборони та задля відновлення вашої територіальної цілісності – у тих кордонах, які були у вас – раніше, то не моя справа визначати вашу стратегію ведення війни", – заявила Оллонгрен.

Як повідомлялося, Кайса Оллонгрен вважає реалістичним терміном передачу Україні винищувачів F-16 за шість-вісім місяців, адже перед цим мають бути виконані кілька передумов.

Нідерланди передадуть Збройним силам України всі свої винищувачі F-16, за винятком кількох літаків, які будуть використовуватися для підготовки українських пілотів.

Детальніше дивіться у відео Умови для F-16, дозвіл бити по Криму, де готуватимуть пілотів. Інтерв’ю Міноборони Нідерландів
 

Джерело

Новости Крыма