У МОЗ повідомили про збільшення кількості препаратів, на які виробники знижують ціни

Ліки

Після того, як виробники знизили ціни на 100 найбільш популярних українських ліків, МОЗ продовжує постійний діалог із фармвиробниками щодо цього питання.

Наразі додатковий перелік лікарських засобів (окремо від попереднього переліку 100 препаратів) містить 202 найменування препаратів від різних виробників, на які будуть знижені ціни. Про це повідомило МОЗ України у відповідь на запит «ThePharmaMedia».

У лютому 2025 року провідними вітчизняними виробниками лікарських засобів підписано декларацію щодо зниження та стабілізації цін на лікарські засоби, відповідно до якої виробники лікарських засобів знизили відпускні ціни на 100 найбільш популярних українських ліків на 30% з 1 березня 2025 року. Перелік опубліковано на сайті МОЗ за посиланням.

Також МОЗ повідомляє, що сформовано додатковий перелік лікарських засобів з 202 препаратів від різних виробників, на які будуть знижені ціни.

Загалом діапазон знижок коливається переважно від 10 до понад 60%, залежно від лікарського засобу, за винятком кількох високовартісних препаратів.

До переліку входять препарати для лікування серцево-судинних хвороб, ГРВІ, хвороб органів дихання, нервової та ендокринної систем, а також дерматологічних і шлунково-кишкових патологій, жарознижувальні. 

Цей перелік містить як рецептурні, так і безрецептурні препарати, частина з яких також включена до Національного переліку основних лікарських засобів.

З інформацією про лікарські засоби, на які знижено ціни, можна ознайомитися на офіційному вебсайті МОЗ. Наразі за посиланням уже опубліковано інформацію і щодо 202 додаткових позицій препаратів, на які запропоновано знижені ціни.

Окрім того, дослідження щодо тенденції зниження цін на лікарські засоби проведено компанією «Proxima Research», що спеціалізується на дослідженні фармацевтичного ринку. Згідно з її дослідженням станом на 6 квітня 2025 року зниження середньозваженої роздрібної вартості 1 упаковки ЛЗ, включених до переліку 100 найбільш популярних українських ліків, становить 27%.

Джерело

Новости Крыма