У Миргородському районі квітує червонокнижна рослина – шафран сітчастий

Фото: Київський еколого-культрний центр

Шафран сітчастий занесений до Червоної книги України. Чисельність цієї рослини зменшується через розорювання, зривання для букетів, випасання худоби та весняні підпали торішньої трави. 

Долину шафранів на Полтавщині знайшли працівники Київського еколого-культурного центру. Вона знаходиться поблизу  села Самари, що у Шишацькій громаді. 

Шафран сітчастий – квітка білого кольору, яка розквітає наприкінці березня. З внутрішньої сторони на білих листочках нанесені темні смужки, чому його й прозвали сітчастим. 

Зростає він по балках, де збереглися ділянки дикого степу. Квітку охороняють в Луганському, Українському степовому, Дніпровсько-Орільському, «Єланецький Степ» природних заповідниках, національних природних парках «Гомольшанський», «Святі Гори», заказниках та пам’ятках природи загальнодержавного та місцевого значення. 

На Полтавщині шафран сітчастий внесений до переліку видів рослин та грибів, що підлягають особливій охороні на території області (станом на 2021 рік). А на порталі Червоної книги України закликають повідомляти нові розташування шафрану сітчастого для його охорони та контролю стану популяції. 

Там, де росте червонокнижна рослина, заборонене розорювання степу та випас худоби. 

 

Джерело

Новости Крыма