У Луцьку – перший випуск медичних капеланів

У Луцьку – перший випуск медичних капеланів

Вручення сертифікатів священникам із Волині, Івано-Франківщини, Львівщини, Рівненщини, та Хмельниччини за програмою «Клінічне душпастирство» відбулося у Волинській православній богословській академії.

На церемонії випуску митрополит Луцький і Волинський Михаїл побажав успіхів випускникам у їхній подальшій праці. Про це повідомили на сайті Волинської єпархії ПЦУ.

«Ваше служіння – це не лише праця, а справжнє покликання, що приносить розраду тим, хто її найбільше потребує», – сказав він.

А ректор ВПБА протоієрей Володимир Вакін наголосив на важливості медичного капеланства у церковному служінні та подякував випускникам за старанність під час навчання.

Голова наглядової ради ВПБА і голова ГО «Волинське братство Св. Володимира Великого» Сергій Мостенець привітав випускників та зазначив, що академія продовжує розширювати горизонти підготовки капеланів: «Ми не зупинилися лише на військовому капеланстві, а активно розвиваємо клінічне душпастирство, адже це надзвичайно важливо для нашого суспільства».

Голова управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Легкодух наголосив на значенні клінічного душпастирства для пацієнтів та медичного персоналую

«Я захоплююсь вами, вашою працею та ініціативами, які реалізовує Волинська богословська академія. Це неймовірно важлива місія, яка змінює життя людей», – сказав він.

Ректорка Волинського медичного інституту Тетяна Пастрик підкреслила важливість співпраці між медичними та духовними закладами для забезпечення всебічної підтримки пацієнтів. 

«Коли духовність поєднується з медициною, це дає змогу допомагати не лише тілу, а й душі. Це те, що робить клінічне душпастирство незамінною частиною сучасної медичної системи», – виступила медикиня.

Проєкт є спільною ініціативою духовного вишу, облради та Волинського медінституту. Його вперше реалізувало Міністерство охорони здоров’я та внесло до класифікатора професій спеціалізацію «фахівець з вищою немедичною освітою – капелан в охороні здоров’я». Програма включає теоретичні та практичні заняття, що дозволяє студентам здобути необхідні знання й навички для надання духовної підтримки пацієнтам, їхнім родинам і медичному персоналу. Досі священники працювали у медзакладах на волонтерських засадах, а після проходження навчання та отримання сертифіката можуть претендувати на оплачувану посаду.

Керівник курсу – викладач ВПБА, голова відділу з питань здоров’я та пастирської опіки медичних закладів єпархіального управління, медичний капелан протоієрей Назар Бабій.

Сертифікатна програма насамперед буде цікавою для священників, які трудяться в медичних закладах як волонтери. Після проходження піврічного навчання вони зможуть працювати офіційно. 

«Є дуже великою потреба саме у капеланах в охороні здоров’я, оскільки в лікарнях перебуває багато військовослужбовців. Вони, а також їхні рідні, потребують психологічної підтримки та спілкування», – підкреслив отець Назар.

Навчання охоплює такі аспекти, як духовний супровід, проведення релігійних обрядів, кризове консультування та надання емоційно-психологічної підтримки. Студенти також проходять практику під наглядом досвідчених фахівців.

Це пілотна програма, поки що єдина в Україні. Вже набрало наступну групу із 20 чоловік.

Читайте також: Військові капелани підвищували кваліфікацію

 

 

Джерело

Новости Крыма