У Луцькому ЦНАПі проводять аудит безбар’єрності: оцінюють доступність для людей з інвалідністю

У Луцькому ЦНАПі проводять аудит безбар’єрності: оцінюють доступність для людей з інвалідністю

У Луцьку розпочалася перевірка Центру надання адміністративних послуг на безбар’єрність. 

Аудит відбувається в рамках проєкту «Аудит безбар’єрності», який реалізується швейцарсько-українською програмою EGAP у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України. Про це повідомили на сайті міськради.

За словами регіонального координатора програми EGAP у Волинській області Оксани Киричук, проєкт покликаний оцінити доступність адміністративних послуг для різних категорій громадян, зокрема людей з інвалідністю. До аудиту залучили сертифікованих архітекторів, які добре розуміються на державних будівельних нормах.

Обстеження Луцького та ще 13 ЦНАПів в Україні проводить експерт з доступності Полад Халілов

У Луцькому ЦНАПі проводять аудит безбар’єрності: оцінюють доступність для людей з інвалідністю1

Архітектор розповів, що це лише перша частина роботи. Він визначає бар’єри, з якими стикаються люди при отримуванні послуг чи просто при потраплянні до ЦНАПів, щоб в подальшому розробити заходи з їх усунення та створення інклюзивного безбар’єрного простору для усіх користувачів.

Халілов відзначив, що Луцький ЦНАП вже демонструє хороший рівень доступності завдяки підготовленому персоналу, але певні недоліки все ж є. Зокрема, увагу потрібно приділити входу до приміщення, щоб люди з інвалідністю могли самостійно зайти всередину та вільно пересуватись.

«Великих недоліків я тут не бачу, але деякі нюанси треба буде прибрати. В першу чергу, це вхідна група, адже ми акцентуємо увагу на тому, що людина з інвалідністю має сама потрапити всередину, сама скористатись будь-якими послугами та вільно пересуватись простором ЦНАПу. Ось такі умови ми маємо забезпечити та створити. І якраз результатом нашої роботи буде реалізація заходів з підвищення безбар’єрності, щоб забезпечити ці комфортні умови», – каже архітектор.

Директор департаменту ЦНАП Луцької міської ради Лариса Карп’як задоволена роботою експерта та зазначає, що багато аспектів безбар’єрності вже реалізовано: встановлено кнопки виклику, облаштовано пандус, є пониження рецепції, а працівники володіють жестовою мовою. Також використовуються планшети для консультування осіб з порушеннями слуху та зору. Облаштовано санвузли для людей з інвалідністю.

У Луцькому ЦНАПі проводять аудит безбар’єрності: оцінюють доступність для людей з інвалідністю2

У Луцькому ЦНАПі проводять аудит безбар’єрності: оцінюють доступність для людей з інвалідністю3

У Луцькому ЦНАПі проводять аудит безбар’єрності: оцінюють доступність для людей з інвалідністю4

У Луцькому ЦНАПі проводять аудит безбар’єрності: оцінюють доступність для людей з інвалідністю5

У Луцькому ЦНАПі проводять аудит безбар’єрності: оцінюють доступність для людей з інвалідністю6

У Луцькому ЦНАПі проводять аудит безбар’єрності: оцінюють доступність для людей з інвалідністю7

У Луцькому ЦНАПі проводять аудит безбар’єрності: оцінюють доступність для людей з інвалідністю8

Джерело

Новости Крыма