У Криму загарбники відкрили 247 справ за антивоєнні протести

За рік після повномасштабного вторгнення окупаційна влада Криму склала 247 протоколів за антивоєнні протести.

Про це йдеться у дослідженні правозахисної ініціативи «Кримський процес», передає Укрінформ.

«За рік після початку повномасштабного вторгнення окупаційна влада Криму склала 247 протоколів за дискредитацію російської армії, заклики до миру та вираження проукраїнської позиції», — йдеться в повідомленні.

Із цих справ, як пишуть правозахисники, лише вісім було закрито чи відхилено, чотири ще розглядаються, а за 235 справами призначене покарання.

45% від зазначених справ відкрито за так званий протест в інтернеті.

Як зауважують автори дослідження, у багатьох випадках виникають сумніви, що повідомлення в соцмережах спрямовані на дискредитацію росармії, однак експертиз загарбники не проводять.

Окрім того, за виконання українських пісень у Криму постраждало 14 людей, з яких 11 додатково притягнули до відповідальності за іншими статтями та позбавили волі на термін від 5 до 15 діб.

«Серед інших форматів вираження незгоди з війною зафіксовані такі, як закидання яйцями військової частини, пошкодження банера та наліпок із символікою «спецоперації» чи зображенням путіна, а також дія, яка в судовій постанові описана таким чином: «публічно приколов голку з прапором України в продукт (заморожений м'ясний виріб), чим висловив свою незгоду з діями російських збройних сил», — йдеться в дослідженні.

Правозахисники дійшли висновку, що загарбники в тимчасово окупованому Криму використовують статтю щодо дискредитації росармії, щоб придушувати антивоєнні та антиукраїнські настрої.
 

Джерело

Новости Крыма