У Криму від початку окупації зафіксували 104 насильницькі зникнення людей – правозахисники

У Криму від початку окупації зафіксовано 104 насильницьких зникнення людей. З них 21 людина залишається зниклою безвісти.

Такі дані оприлюднив у Фейсбуці Центр прав людини ZMINA до Міжнародного дня прав людини, який відзначається в Україні 10 грудня, передає Укрінформ.

"З 2014 року у Криму зафіксовано 104 випадки насильницьких зникнень, із яких 21 особа залишається зниклою безвісти", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що, окрім того, задокументовано 55 випадків катувань людей, що включають побиття, застосування електричного струму, інсценування розстрілів та інші види психологічного терору.

Правозахисники нагадали, що в російських тюрмах залишається 218 політичних в’язнів, серед яких 132 — кримські татари.

За даними правозахисників, окупаційні “суди” в Криму винесли вироки у щонайменше 15 справах журналістів та громадянських журналістів, засудивши їх до різних термінів позбавлення волі. Більшість із засуджених — кримські татари, які висвітлювали порушення прав людини, незаконні дії окупаційної влади та системні репресії на півострові.

Також окупаційні суди лише від початку широкомасштабного вторгнення відкрили понад 1093 справи проти мешканців півострова за “дискредитацію” російських окупаційних військ, наклавши штрафи у 955 випадках, додали у Центрі прав людини.

"Репресивна політика російської окупаційної адміністрації не лише порушує основоположні права людини, але й спрямована на знищення культурної та національної самобутності мешканців півострова, демонструючи цілеспрямовану колоніальну політику. На окупованому півострові права людини перетворилися на порожній звук. Але навіть у цих умовах люди не здаються. Ті, хто залишається вірним свободі та гідності, продовжують боротьбу, попри ризик втратити все", — зауважили правоохоронці.

"Кожен день у Криму — це битва за право бути собою. І ця боротьба триває, доки Крим не повернеться додому", — додали вони.
 

Джерело

Новости Крыма